اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

آخرین وضعیت محمدعلی نجفی در زندان

به گزارش شوراآنلاین، وکیل مدافع محمد علی نجفی به مدارا گفت: حکم آقای محمدعلی نجفی ۶ سال و نیم برای قتل عمد و یک سال و ۳ ماه هم برای نگهداری اسلحه است که با توجه به قانون کاهش مجازات های کیفری از دادگاه تقاضای کاهش مجازات برای ایشان را کردیم که دادگاه هم حبس را در حد قانون کاهش داده و به زندان ابلاغ کرده است. این در حالی است که قانوناً مدتی را هم که آقای نجفی در زندان بوده هم محاسبه می شود و بعد از گذراندن یک سوم مدت حبس آقای نجفی می تواند آزادی مشروط بگیرد.
حمید گودرزی وکیل مدافع محمد علی نجفی با اشاره به وضعیت موکل خود گفت: آقای نجفی از نظر جسمانی در شرایط خوبی به سر نمی برند چرا که علاوه بر ناراحتی قلبی، سابقه سکته حاد قلبی و بیماری دیابت هم دارند و با توجه به شرایط سنی ایشان که تقریباً ۶۹ سال است. این بیماری های زمینه ای آزارشان می دهد و با توجه به شیوع ویروس کرونا، ایشان هم اکنون در وضعیت خطرناکی قرار دارند.

وی با اشاره به مرخصی محمد علی نجفی از زندان گفت: بر اساس قانون تا حکم محکومی قطعی نشود مرخصی به آن فرد تعلق نمی گیرد و قطعیت حکم آقای نجفی را ۳ روز پیش از طریق اجرای احکام دادسرای عمومی تهران به زندان اوین اعلام کردند و به همین دلیل هم، آقای نجفی تازه تقاضای مرخصی کرده است که تا کنون پاسخی به درخواست ایشان داده نشده است و احتمالا ظرف روز های آتی زندان اوین به این درخواست پاسخ خواهد داد.

وکیل مدافع محمد علی نجفی خاطرنشان کرد: حکم آقای محمدعلی نجفی ۶ سال و نیم برای قتل عمد و یک سال و ۳ ماه هم برای نگهداری اسلحه است که با توجه به قانون کاهش مجازات های کیفری از دادگاه تقاضای کاهش مجازات برای ایشان را کردیم که دادگاه هم حبس را در حد قانون کاهش داده و به زندان ابلاغ کرده است. این در حالی است که قانوناً مدتی را هم که آقای نجفی در زندان بوده هم محاسبه می شود و بعد از گذراندن یک سوم مدت حبس آقای نجفی می تواند آزادی مشروط بگیرد.

گفتنی است شهریور ماه گذشته در جلسه هیات‌عمومی دیوان‌عالی کشور که با حضور دادستان کل کشور و رئیس دیوان‌عالی کشور برگزار شد، اکثریت قضات هیات‌عمومی دیوان‌عالی کشور به عمدی بودن قتل میترا استاد به‌دست محمدعلی نجفی رای دادند. از میان آرای ۶۶ قاضی دیوان‌عالی کشور، ٣٩ قاضی رای دادگاه کیفری و ٢٧ قاضی رای شعبه ۴١ دیوان‌عالی کشور را تایید کردند و بنابراین قتل میترا استاد همسر دوم محمد‌علی نجفی قتل‌عمد تشخیص داده شد.

منبع: مدارا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا