شورای شهر

ظرفیت سالانه بهشت‌زهرا چقدر است؟

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه ظرفیت سالانه دفن اموات در بهشت‌زهرا (س)‌۷۰ هزار نفر است، گفت:‌برنامه‌ریزی‌ها جهت تملک زمین برای احداث آرامستان‌های جدید آغاز شده است.

به گزارش شوراآنلاین، محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران درباره موضوع نیاز تهران به آرامستان‌های جدید اظهار داشت: برنامه‌هایی توسط شهرداری تهران در جهت توسعه آرامستان‌های پایتخت در نظر گرفته شده و در مسیر تملیک زمین‌های جدید قرار گرفته‌‌ایم و اقداماتی آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ سال از عمر بهشت‌زهرا (س) تهران می‌گذرد، گفت: بعد از ۳۰ سال امکان دفن مجدد در قبور وجود دارد که اولویت‌دفن با خانواده‌هایی است که اجدادشان در همان محل تدفین شده باشند.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه قبل از شیوع کرونا هر ماه به طور متوسط ۶ هزار نفر در بهشت‌زهرا (س) دفن می‌شدند، گفت: بهشت‌زهرا (س) ظرفیت سالانه دفن ۷۰ هزار نفر را دارد که به دلیل شیوع کرونا و افزایش آمار متوفیان برنامه‌هایی جهت تأمین قبور مورد نیاز در نظر گرفته شده است.

میرلوحی با بیان اینکه بخش‌هایی در بهشت‌زهرا (س) بکر است و هنوز مورد استفاده قرار نگرفته، گفت: در فروردین و اردیبهشت به دلیل کاهش ترددهای جاده‌ای حوادث رانندگی نیز بسیار کم شد و بر همین اساس آمار فوتی‌ها در پایتخت نیز به غیر از کم شدن آمار فوتی‌های کرونا، کاهش یافت ولی متأسفانه اخیراً جهشی را در مورد آمار متوفیان پایتخت شاهد بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه طی دو تا سه سال آینده مشکل کمبود قبر در بهشت‌زهرا (س) نخواهیم داشت، گفت: برنامه‌ها جهت تأمین قبور برای زمان‌های بیشتر و دورتر است و ان‌شاءالله با مهار کرونا شاهد کاهش آمار متوفیان هم خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا