مدیریت شهری

رحمان زاده خبر داد: تداوم اجرای طرح کمک های مومنانه در منطقه۱۳

با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و رویکرد شهرداری تهران در دوران شیوع کرونا برای کمک به نیازمندان و افراد آسیب پذیر ، طرح ها ی کمک مومنانه تا اطلاع ثانوی در محلات منطقه ۱۳ تداوم دارد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه با اشاره به اجرای طرح کمک های مومنانه به نیازمندان منطقه گفت: به مناسبت های مختلف و اخیرا همزمان با هفته وحدت، سبدهای کالا بین نیازمندان محلات منطقه توزیع شد.

وی افزود: در این طرح ها، پس از شناسایی خانواده های نیازمند منطقه با همکاری و مشارکت مرکز خدمات اجتماعی، خیرین و تشکل های مردمی محلی نسبت توزیع انواع کمک های مردمی شامل اقلام بهداشتی، سبد کالا، غذای گرم و گوشت نذری اقدام می شود.

وی همچنین با اشاره به تشکیل کارگروه تخصصی در شهرداری منطقه برای مقابله با بیماری کرونا گفت: این کارگروه های تخصصی شامل اطلاع رسانی، بهداشت محیط و دفع پسماند ، فرهنگسازی‌ و مشارکت مردمی، بودجه ، پشتیبانی و منابع انسانی و… توسط معاونت های منطقه با به کارگیری امکانات ، فعالیت هایی برای مقابله با بیماری کرونا انجام می دهند.

وی ادامه داد : با تشکیل جلسات کارگروه ها ، کلیه اعضای کارگروه ها ، تمامی مصوبات را به صورت مستمر پیگیری و به فوریت به مرحله اجرا در آورده و به صورت مستمر و هفتگی گزارش عملکرد خود را به ستاد کرونا منطقه اعلام می کنند.

وی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده برای مقابله و کنترل ویروس کرونا گفت: این اقدامات شامل ضدعفونی محیط، برگزاری دوره های آموزشی ، جلسات کارگروه های پنجگانه، تولید اخبار و اطلاعات ارائه شده در فضای مجازی ، جلب مشارکت های مردمی و… است .

رحمان زاده در خصوص دیگر تمهیدات منطقه افزود: گروهی از نیروهای داوطلب در ایستگاه های مترو و اماکن پر تردد حضور داشتند که ضمن توزیع ماسک، تذکرات لازم را برای رعایت اصول بهداشتی به شهروندان ارائه کردند.

تولید محتواهای آموزشی، ارسال پیامک های آموزشی ویژه شهروندان منطقه۱۳ با قابلیت ارسال کد پستی ، فعال سازی رادیو پارک جهت پخش پیام های آموزشی ، انتشار تولیدات محتوای آموزشی در سرای محلات ، تولید پوستر های آموزشی جهت نصب در منازل و… بخشی دیگر تمهیدات منطقه با محوریت آموزش های شهروندی برای مقابله با کروناست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا