شورای شهر

سازمان مدیریت بحران تهران مأمور تشکیل تیم های نجات بین المللی شد

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: این سازمان مأمور تشکیل تیم های جست وجو و نجات بین المللی شد.

به گزارش شوراآنلاین، رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره مأموریت تهران برای تشکیل تیم های جستجو و نجات بین المللی اظهارداشت: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر مأمور تشکیل تیم های جستجو و نجات بین المللی شده است و در تلاشیم سازماندهی دو تیم جستجو و نجات شهری بر پایه الگوهای بین المللی در ایران به طور مطلوب طی شود و ایران به عضویت کامل تیم های بین المللی امداد و نجات (اینساراگ) بپیوندد و در آینده در مانورهای جهانی و عملیاتی بشردوستانه مشارکت فعال داشته باشد.

گفتنی است؛ رضا کرمی محمدی، بر اساس حکم اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به منظور انجام هماهنگی های لازم، برنامه ریزی، تشکیل و سازماندهی تیم های جستجو و نجات شهری بر پایه الگوهای بین المللی (اینساراگ) به عنوان هماهنگ کننده و مجری این طرح منصوب شد.

تشکیل گروه های جستجو و نجات شهری بر پایه الگوهای بین المللی «اینساراگ» طرحی است که در ایران  با هماهنگی کشور اتریش، دفتر هماهنگی امور انساندوستانه ملل متحد (اوچا) و همکاری وزارت امور خارجه در حال انجام است و تحت نظر سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران فرآیند خود را طی می کند.

نخستین گروه بین المللی جست و جو و نجات در ایران از تیم های منتخبی از سازمان آتش نشانی و جمعیت هلال احمر تشکیل و با گذراندن آزمون های مهارتی و آمادگی جسمانی بر پایه الگوهای بین المللی جسمانی و دوره های کارشناسی، برنامه ریزی و آموزشی ویژه که سال گذشته در مرکز فرماندهی و کنترل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، آغاز به کار کرد.

اینساراگ گروه مشورتی بین المللی جست و جو و نجات در سوانح طبیعی وابسته به سازمان ملل متحد است و در حال حاضر بسیاری از کشورها به عضویت آن درآمده اند. تشکیلات اینساراگ که در سال ۱۹۹۱ تشکیل شد، جست و جو و نجات شهری را در سه سطح محلی، ملی و بین المللی دنبال می کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن