شورای شهر

تذکر رئیس کمیته میراث فرهنگی شورا به حناچی حناچی بابت ارائه نکردن لایحه تشکیل سازمان گردشگری

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری تهران با تذکر به پیروز حناچی به دلیل ارائه نکردن لایحه تشکیل سازمان گردشگری گفت: تهران باید به مقصد گردشگری تبدیل شود.

به گزارش شوراآنلاین، حسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر در تذکری به شهردار درباره تکمیل نشدن لایحه تشکیل سازمان گردشگری شهر تهران اظهار داشت: گردشگری تأثیر زیادی بر تولید ناخالص داخلی، ایجاد اشتغال و افزایش درآمدهای ارزی دارد و باید شهرداری به این موضوع توجه کند.

وی بیان داشت: البته در حال حاضر این صنعت به علت شیوع ویروس کرونا با چالش جدی مواجه شده و بقای مشاغل حوزه گردشگری به خطر افتاده است.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: سفر ایمن و مسؤولانه و حمایت‌های دولت از بخش‌های مختلف صنعت گردشگری امر ضروری است و باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و  گردشگری شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: در شهرهای تهران، ری و تجریش به دلیل عدم وجود مدیریت یکپارچه گردشگری علیرغم ویژگی‌های منحصر به فرد نتوانسته‌ایم آنچنان که شایسته است سهم قابل توجهی از گردشگری را به تهران اختصاص دهیم.

خلیل آبادی گفت: در راستای توسعه گردشگری در سال ۹۷ در ماده ۷۲ برنامه سوم توسعه شهر تهران شهرداری مکلف به ارائه لایحه سازمان گردشگری در پایان سال اول برنامه شده است.

وی گفت: بیش از دو سال از این برنامه می‌گذرد ولی اقدام ویژه‌ای توسط مدیریت شهری صورت نگرفته است و گویا عزم جدی برای تشکیل سازمان گردشگری وجود ندارد.

این عضو شورای شهر تهران با تذکر به حناچی گفت: به شهردار تهران تذکر می‌دهم که نسبت به ارائه لایحه تشکیل سازمان گردشگری هر چه سریع‌تر اقدام کند و تکلیف مصوبه مربوطه شورای شهر در این راستا مشخص شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا