سیاسیصفحه اصلی

شهرداران تهران “زینت المجلس” جلسات هیئت دولت بودند!

عضو سابق شورای شهر تهران گفت: حضور نجفی و حناچی در جلسات هیئت دولت منجر به دریافت حقوق قانونی شهر تهران نشد و به‌نوعی آنها تبدیل به “زینت‌المجلس” شدند!

به گزارش شوراآنلاین، ابوالفضل قناعتی درباره دستاورد حضور شهردار تهران در جلسات هیئت دولت اظهار کرد: اگر در دوره گذشته مدیریت شهری، قالیباف به‌عنوان شهردار تهران در جلسات هیئت دولت حضور پیدا می‌کرد، مدیریت شهری دریافت حق و حقوق قانونی پایتخت را مطالبه می‌کرد.

وی ادامه داد: دولت بعد از هدفمند کردن یارانه‌ها، تعهداتی در قبال تهران و سایر شهرها برایش ایجاد شد؛ توسعه مترو، مشارکت در خرید اتوبوس، یارانه بلیت مترو و اتوبوس، سهم شهرداری در جرایم راهنمایی و رانندگی و… جزو تعهدات قانونی دولت بوده است؛ علاوه بر این قرار بود شهردار تهران با حضور در جلسات مذکور، فارغ از تعهدات قانونی دولت، حق و حقوق بیشتری برای مردم تهران دریافت کند.

عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: در دوره گذشته نه شهردار را به جلسات هیئت دولت راه دادند و نه حقوق و تعهداتی را که به‌عهده داشتند پرداخت کردند؛ در واقع به حقوق قانونی شهر، نگاه سیاسی و حق مردم تضییع شد زیرا قالیباف با جریان دولت همسو نبود.

وی خاطرنشان کرد: به هر ترتیب شهردار در این دوره در جلسات هیئت دولت حاضر شد اما حضور نجفی و حناچی منجر به دریافت حقوق قانونی شهر تهران نشد و به‌نوعی آنها تبدیل به زینت المجلس شدند! در مدت حضور شهردار تهران در جلسات مذکور چه دستاوردهایی عاید شهر تهران شد؟! اگر قرار بود مشکلی از مشکلات تهران حل نشود، حضور در این جلسات چه سودی داشت؟

قناعتی گفت: حال باید بگویند؛ با حضور شهردار در جلسات هیئت دولت چه اقداماتی برای گره‌گشایی از مشکلات شهر تهران انجام شده است؟

منبع:تسنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن