شورای شهرصفحه اصلی

هشدار عضو شورای شهر تهران نسبت به عدم اجرای پروتکل‌های بهداشتی در اغذیه‌فروشان سی تیر

رییس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران نسبت به عدم اجرای پروتکل‌های بهداشتی در اغذیه‌فروشان سی تیر هشدار داد.

به گزارش شوراآنلاین، ناهید خداکرمی در خصوص بازگشایی اغذیه فروشان گذر سی تیر در شرایط کرونا بدون رعایت ضوابط پروتکل‌های بهداشتی پاسخ داد و گفت: در ابتدا باید به این مساله اشاره کرد که در مکان‌های باز مانند خیابان‌ها، پارک‌ها خیلی برای ما خطرناک نیستند چراکه محل عبور هستند و در فضای باز این فعالیت‌ها انجام می‌شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه این اغذیه فروشان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، خاطرنشان کرد: اگر فردی یا دستفروشی در این منطقه از ماسک استفاده نکرده باشد و پروتکل‌های را رعایت نکرده باشد، همه وظیفه داریم که باید به نسبت به این مساله تذکر دهیم و حتی توصیه ما به شهرداری مناطق این است که اگر بتوانند با شهرداری‌های مناطق خود به توافق برسند و در فضای باز از مشتریان خود پذیرایی کنند.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: در این شرایط حتما از سوی کمیته سلامت برای بررسی ضوابط پروتکل‌های بهداشتی در گذر سی تیر تیمی را برای بازدید اعزام کرده و احیانا اگر مغایر با پروتکل‌ها رفتاری مشاهده شود، قطعا مراکزی که در این زمینه مسئول هستند و باید پاسخگو باشند، گزارش می‌دهیم تا به این مساله رسیدگی شود.

خداکرمی تصریح کرد: بازگشایی رستوران‌ها و مراکز تفریحی هیچ کدام در اختیار شورای شهر تهران و شهرداری نیست و وقتی فعالیت‌ها بلامانع اعلام می‌شود، طبیعتا این افراد هم حق دارند که با رعایت ضوابط و پروتکل‌های کرونایی به تامین معیشت خود بپردازند.

وی ادامه داد: اگر ستاد ملی مقابله با کرونای تهران دستورالعمل و مصوبه را در این خصوص به شهرداری تهران ابلاغ کنند حتما این مساله اجرا می‌شود در غیر اینصورت وقتی رستوران‌ها و دکه‌ها باز هستند، وضعیت فعالیت این افراد هم به مانند آن‌هاست.

خداکرمی خاطرنشان کرد: با این وجود باید دقت کافی انجام شود که پروتکل‌های بهداشتی در این اغذیه فروشی‌ها باید رعایت شود و ما حتما با شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران و شرکت شهربان صحبت می‌کنیم که نظارت مجددی بر این مساله انجام شود و از سوی کمیته سلامت شورای شهر هم برای بازدید و نظارتی را انجام می‌دهیم که اگر مغایرتی با پروتکل‌های کرونایی وجود داشته باشد، تذکر داده شود.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: هرچند همه شهروندان باید خودشان از خانواده و شهروندان دیگر حفاظت کنند و طبق پروتکل‌هایی که اکنون بر شستن دست‌ها و استفاده از ماسک تاکید می‌شود، پایبند باشند چراکه نمی‌توان برای هر نفر از شهروندان تهرانی مامور گذاشت و همه باید فاصله اجتماعی را در صف‌های مختلف رعایت کنند.

منبع:میزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا