اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

با تعلیق طرح ترافیک در پایتخت؛ ۲۱ درصد سفرهای غیرضروری افزایش یافت

لغو طرح ترافیک در هفته گذشته سبب افزایش دو برابری طول صف‌های ترافیک نسبت به هفته پیش از آن و همچنین افزایش ۲۱ درصدی سفرهای غیرضروری به مرکز شهر شده است.

سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، درباره وضعیت ترافیکی پایتخت در روزهای تعلیق طرح ترافیک در مقایسه با روزهای عادی، توضیح داد: لغو طرح ترافیک سبب شده که در روزهای غیرتعطیل، صف‌های طولانی  خودرو شکل بگیرد،  همچنین امکان تردد برای خودروهای امدادی و اتوبوس‌ها در ترافیک بسیار سخت شده است.

او با بیان اینکه طول صف ترافیک در هفته نخست لغو طرح نسبت به هفته پیش از آن، دو برابر شده بود، افزود: همچنین طول صف ترافیکی در هفته جاری یعنی یکشنبه و دوشنبه بیشتر از هفته گذشته شده است.

هاشمی ضمن اشاره به بررسی‌ها و مطالعات صورت گرفته درباره سفرهای غیرضروری، گفت: لغو طرح ترافیک حدود ۲۱ درصد سفرهای غیرضروری را به مرکز شهر تهران اضافه کرده است. افزایش سفرهای غیرضروری سبب افزایش تراکم جمعیت و آلودگی هوا می‌شود. از طرفی تعلیق طرح ترافیک تأثیر چندانی بر تغییر آمار مسافران اتوبوسرانی و مترو نداشته است چرا که بیشتر مسافران این دو مد حمل و نقلی ثابت هستند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تأکید بر اینکه شهرداری تهران تابع تصمیمات ستاد کرونا است، افزود: امید است که هرچه سریع‌تر با اجرای طرح ترافیک، انضباط شهری در تهران برقرار شود.

طرح ترافیک از ۱۱ مرداد ماه براساس تصمیم گیری ستاد ملی مقابله با کرونا لغو شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا