اجتماعی و فرهنگی

مدیرعامل شرکت شهر سالم خبر داد: در مناطق ۱۱، ۱۶ و ۱۸ کلینیک درمانی ایجاد می‌شود

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران با اشاره به افتتاح مرکز جامع سلامت روان در منطقه ۲، کلینیک درمانی در منطقه ۹ درباره ایجاد کلینیک‌هایی در دیگر مناطق و همکاری شهرداری با سازمان نظام پزشکی توضیح داد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت شهر سالم، دکتر حمید چوبینه با بیان اینکه فضای فیزیکی و ساختمانی مرکز جامع سلامت روان در منطقه ۲ در حال استفاده است اما افتتاح آن با حضور شهردار تهران به زودی انجام خواهد شد، گفت: فعالیت این مرکز به لحاظ نرم افزاری و اموری که باید توسط متخصصان و شورای تخصصی حوزه روانشناسی و روانپزشکی انجام شود، از حدود پنج ماه گذشته و با شیوع کرونا آغاز شد.

وی درباره افتتاح کلینیک منطقه ۹ اظهار کرد: این کلینیک جامع در حوزه بهداشتی درمانی خدمات مختلفی از جمله آزمایشگاه، فیزیوتراپی، داروخانه، بینایی‌سنجی، اورژانس، بخش‌های تخصصی زنان و کودکان و تخصص‌های داخلی و عفونی ارائه می‌دهد.

دکتر چوبینه ادامه داد: ساختمان این کلینیک توسط شهرداری منطقه ۹ آماده شده است و شرکت شهر سالم تجهیزات لازم را در آن مستقر کرده و روزهای آینده با حضور شهردار تهران افتتاح خواهد شد.

وی در ادامه درباره ساخت و ایجاد کلینیک در دیگر مناطق شهر تهران اظهار کرد: ایجاد کلینیک‌هایی در سه منطقه ۱۱، ۱۶ و ۱۸ در دست اقدام است. همچنین در منطقه ۷ مرکز جراحی محدود دندانپزشکی از گذشته طراحی شده که به دلیل مشکلات مالی هنوز ساختمان آن توسط شهرداری منطقه به شهر سالم تحویل داده نشده است.

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران در پایان با اشاره به همکاری شهرداری و سازمان نظام پزشکی گفت: برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی این است که با همکاری شهرداری روز پزشک (بزرگداشت ابوعلی سینا) به عنوان یک رویداد ملی خدمات پزشکی و تکریم خدمات پزشکی منظور شود تا از پزشکان و پرستاران کادر درمانی قدرشناسی شود. علاوه بر آن همکاری‌های لازم شهرداری تهران با سازمان نظام پزشکی برای حفظ سلامت و آموزش شهروندان برای مقابله با بیماری کرونا انجام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن