شورای شهرصفحه اصلی

عضو شورای شهر تهران خبر داد؛ کاهش جمعیت حاضر در مترو در پی لغو طرح ترافیک

عضو شورای شهر تهران گفت: با لغو اجرای طرح ترافیک، برای شهروندان حق انتخاب بین حمل و نقل عمومی و خودرو‌های شخصی ایجاد شده است.

به گزارش شوراآنلاین، حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه به طور معمول لغو طرح ترافیک به دلیل شیوع ویروس کرونا موجب کاهش ازدحام در ناوگان حمل و نقل عمومی خواهد شد، گفت: یکی از اهداف لغو طرح ترافیک، رفع نگرانی شهروندانی است که نمی‌خواهند در پی شیوع ویروس کرونا از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

خلیل آبادی ادامه داد: با لغو طرح ترافیک به شهروندان حق انتخاب داده می‌شود و هر کسی می‌تواند با استفاده از خودروی شخصی یا حمل و نقل عمومی سفر‌های درون شهری خود را انجام دهد.

عضو شورای شهر تهران افزود: در حال حاضر آمار دقیقی از کاهش یا افزایش تعداد مسافران مترو و اتوبوس وجود ندارد، اما به نظر می‌رسد که تعداد مسافران حمل و نقل عمومی کاهش یابد و مترو و اتوبوس خلوت‌تر از روز‌هایی شود که طرح ترافیک اجرا می‌شد.

گفتنی است، از زمان ورود ویروس کرونا به کشور همیشه عده‌ای مخالف اجرای طرح ترافیک و عده‌ای موافق با آن بوده‌اند، با شدت گرفتن دوباره کرونا در تهران و قرار گرفتن این شهر در وضعیت قرمز، سرانجام تصمیم به لغو دوباره این طرح گرفته شد و از روز شنبه هفته جاری این طرح لغو شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن