اجتماعی و فرهنگی

دستگیری۳۰ نفر از سرشبکه دلالان ارزی در تهران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فاتب از دستگیری ۳۰ نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی خبر داد و گفت: این عملیات پلیسی تأثیر مستقیم در کاهش قیمت دلار داشت.

به گزارش شوراآنلاین، سرهنگ علی ولیپور با اعلام خبر بازداشت تعدادی از دلالان ارزی، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: به دنبال نابسامانی بازار ارز و به تبع آن بروز نوسانات و افزایش قیمت ارز در روزهای اخیر، فعالیت اخلال‌گران و دلالان ارزی به ویژه در برخی از مناطق شهر تهران که با پوششهای مختلف به‌صورت غیرقانونی خرید و فروش ارز می‌کردند، شناسایی و در یک عملیات هماهنگ و منسجم با هماهنگی مرجع قضائی دستگیر شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ تصریح کرد: با توجه به اینکه برابر مصوبه شورای امنیت کشور و بر اساس تصمیم شورای عالی هماهنگی اقتصادی، خرید و فروش هرگونه ارز در خارج از بانکهای عامل و صرافی‌های مجاز ممنوع است در همین راستا عملیات مبارزه با اخلالگران بازار ارز عملیاتی انجام شد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در این عملیات یک روزه مبارزه با اخلالگران ارزی، چند مرحله کار اطلاعاتی، مستندسازی و شناسایی دلالان توسط کارآگاهان معاونت مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس با همکاری مأموران یگان امداد اجرا شد و در نهایت  ۳۰نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی و عاملان اصلی گرانی ارز دستگیر شده و با تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه با دستور قضائی، بازرسی از مخفیگاه متهمان در دستور کار قرار گرفت، بیان کرد: در بازرسی از این مکانها در مجموع ۸۰ میلیارد ریال ارز شامل ۲۷۴ هزار و ۶۳۰ دلار، ۳۷ هزار و ۲۵۰ یورو، ۹ هزار و ۱۴۰ لیر ترکیه، یک هزار و ۳۵۰ پوند و یک هزار و ۱۲ درهم و ۱۰ دستگاه پوز کشف شد.

علیپور متذکر شد: با توجه به اجرای به موقع و موفق طرح مبارزه با دلالان ارزی، این عملیات پلیسی تأثیر مستقیم در کاهش قیمت دلار داشت و دلار که تا سقف ۲۶۰ هزار ریال معامله می‌شد، در حال حاضر به مبلغ ۲۱۰ هزار ریال کاهش یافته یعنی۵۰ هزار ریال کاهش قیمت داشته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن