شورای شهرصفحه اصلی

انتقاد از عدم درج قرارداد معاونت شهرسازى در سامانه شفافیت

سخنگوی شورای شهر تهران از عدم درج قرارداد معاونت شهرسازى در سامانه شفافیت انتقاد کرد.

به گزارش شوراآنلاین، علی اعطا در جریان دویست و بیست و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: اخیراً در خصوص تضییع بیت المال در شهرداری تذکرى دادم و مصداق آن را  قراردادى در معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران بر شمردم که به یک شرکت مهندسى مشاور با تخصص معماری و شهرسازی، در قالب بخشى از یک قرارداد عاملیت چهار، انجام مطالعات اصلاح ساختار که کارى تخصصى در حوزه تشکیلات سازمانى است، ارجاع شده است.

او با بیان اینکه هنوز بعد از مدت یک هفته از تذکر نتوانستم به این دسترسی پیدا کنم، اظهار داشت: این قرارداد که نسبت به آن شبهه وجود دارد در کمال تعجب در سامانه شفافیت قراردادها ثبت نشده است.

اعطا ادامه داد: در دو سال اخیر بارها گفته شده است که همه قراردادهای بالای ۲۵۰ میلیون تومان در سامانه شفافیت درج می شود اما به رغم اینکه قرارداد یاد شده گفته می شود مبلغ یک میلیارد و به روایتی بالاتر از یک میلیارد و نیم است، اما بر روی سامانه شفافیت درج نشده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد این موضوع سوال برانگیز است چرا که دائماً با مردم صحبت می‌کنیم و می‌گوییم تمام قراردادهای شهرداری از طریق سامانه شفافیت در دسترس آنها قرار دارد اما چنین قراردادی که در آن شبه ایجاد شده را نمی‌توانیم در این سامانه مشاهده کنیم.

او درخواست کرد بابت این موضوع توضیحات لازم ارائه شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن