مدیریت شهری

ادامه جنوبی «استاد معین» تا پایان مرداد به بهره برداری می رسد

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، با بیان اینکه پیشرفت عملیات اجرایی پروژه احداث ادامه جنوبی بلوار استادمعین از مرز ۹۰ درصد فراتر رفته است، از امکان بهره برداری از این پروژه تا پایان مرداد سال جاری خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین، صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، در جریان بازدید میدانی از پروژه احداث ادامه جنوبی بلوار استاد معین (حدفاصل خیابان نیارکی تا محور ۳۰ متری جی) گفت: عرض ۴۵ متری بلوار استادمعین جنوبی فضای کافی برای احداث ۲ لاین تندرو و ۲ لاین کندرو را فراهم ساخته است.

وی ادامه داد:  باتوجه به وجود این باندهای مجزا، مسیرهای دوچرخه و عابر پیاده تفکیک شده‌ و ایمنی این مسیرها با توجه به استانداردهای روز دنیا، تامین شده است.

صبوری دیلمی احداث این معبر ۸۷۵ متری را یکی از پروژه‌های مهم پهنه جنوب غربی شهر تهران دانست و یادآور شد: پروژه بلوار استاد معین جنوبی، موجد تغییرات مهمی در بافت اجتماعی، ترافیکی و فرهنگی منطقه ۹ خواهد بود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: این مسیر، انتهای جنوبی خیابان سی متری جی را به انتهای جنوبی خیابان استاد معین موجود متصل می‌کند و بهره برداری از آن سبب کاهش بار ترافیک بزرگراه آیت الله سعیدی می شود.

وی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این پروژه، ترافیک محلی و گذری در زیرگذر خیابان آزادی و انتهای شمالی خیابان استاد معین تفکیک شده و رفت و آمد شهروندان ساکن در محلات همجوار تسهیل خواهد شد.

گفتنی است تکمیل ادامه جنوبی بلوار استاد معین با توجه به عبور مسیر از داخل پادگان جی، مستلزم توافقاتی بود که خوشبختانه با مشارکت نهادهای ذیربط حاصل و امکان بهره برداری از این معبر راهگشا فراهم شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن