شورای شهرصفحه اصلی

درخواست شورای شهری‌ها از حناچی برای برخورد قانونی با تخلفات احتمالی ساختمانی در دولت

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: شهردار باید جهت ممانعت و برخورد قانونی با هر نوع تخلف احتمالی ساختمانی در دولت اقدام کند.

به گزارش شوراآنلاین، محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در تذکری به شهردار درباره لزوم برخورد قانونی با هر نوع تخلف ساختمانی توسط مجلس و دولت، اظهار داشت: نهاد ریاست جمهوری در منطقه جماران اقدام به ساخت و ساز بدون اخذ پروانه کرده بود و قطع درختان و سایر تخلفات نیز در این زمینه محرز بود.

وی افزود: مجلس نیز پیش از این در خصوص تصاحب و تصرف خیابان مردم در حاشیه میدان بهارستان اقدام کرده و تا کنون تعداد زیادی از اعضای شورای شهر در این زمینه به شهرداری تذکر داده‌اند.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: بنیاد مستضعفان نیز اقدام به ساخت و ساز پلاسکو بدون اخذ پروانه کرده است و در مورد ساخت پارکینگ نیز مشکلاتی در این زمینه وجود دارد و این سؤال مطرح بوده که چرا پارکینگ مشهور به پروانه که متعلق به شهرداری است به این بنیاد واگذار شده بنابر این باید شهردار تهران در اسرع وقت دستورات لازم را در مورد ممانعت و برخورد قانونی با هر نوع تخلف احتمالی صادر کند.

حق‌شناس بیان داشت: شهرداری تهران لازم است گزارش مستندی از تصرفات و تخلفات احتمالی و اقدامات متقابل شهرداری تنظیم و به شورا ارسال کند. همچنین گزارشی مستند از اقدامات مربوط به چگونگی درخواست و تشکیل پروانه تهیه شود. صدور پروانه ساخت، اسناد مالی مربوط به پرداخت عوارض نوسازی، تصاویر هوایی، گواهی خلاف و عدم خلاف صادر شده از جمله موضوعات دیگری است که در مورد ساخت و ساز نهادها باید توسط شهرداری مستندسازی شود.

وی خاطرنشان کرد: در مورد آخرین وضعیت ملک نهاد ریاست جمهوری شهرداری باید مستند به اسناد و مدارک موجود جهت شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی خدمت مردم تهران و مراجع قانونی  گزارش ارائه کند و نتیجه نیز به شورای شهر ارسال شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن