مدیریت شهری

مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند منطقه ۲ آماده افتتاح شد

مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند منطقه ۲ در راستای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، ایده و کسب و کارهای نوآورانه و گروه‌های استارتاپی فعال در حوزه مدیریت شهری و شهر هوشمند راه اندازی می شود.

به گزارش شوراآنلاین، رسول کشت پور شهردار منطقه ۲ با اعلام این خبرگفت: مدیریت منطقه ۲ با اعتقاد بر ضرورت بهره‌مندی از اقدامات خلاقانه و تکنولوژی‌های نوین و فناورانه در بهبود خدمات شهر و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان احداث مرکز نوآوری و فناورانه را در دستور کار قرار داد.

وی حمایت از توسعه و شکل‌گیری و حیات کسب‌ و کارهای دانش‌پایه و نوآورانه درحوزه مدیریت شهری و شهر هوشمند را از اهداف احداث این مرکز برشمرد و گفت: در این مرکز فرصت شناسایی و جهت‌دهی استعدادها و تشکیل تیم‌های تخصصی برای توسعه کسب و کارهای نوپا متناسب با حوزه خدمات شهری، محیط زیست و ترافیک فراهم می شود.

شهردار منطقه ۲ با بیان اینکه مدیریت شهری به عنوان حمایت‌کننده از کسب و کارهای نوآورانه  در تلاش است زنجیره این نوع کسب و کارها را تکمیل کند، افزود: این مرکز نوآورانه  با هدف فراهم‌سازی زیرساخت‌های مورد نیاز کارآفرینان و تیم‌های استارتاپی طراحی شده‌است و کسب و کارها و ایده‌های خلاقانه در مسیر شتاب‌دهی، سرمایه گذاری و تجاری سازی قرار می‌گیرند و ارتباط بین سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر را با کارآفرینان و صاحبان اپلیکیشن‌ها ایجاد می‌کند.

کشت پور مخاطبان این مرکز را نوجوانان، جوانان و علاقمندان در حوزه فناوری برشمرد و افزود: هدایت ایده‌ها و خلاقیت‌ها در مسیر صحیح با ایجاد فرصت شغلی برای جوانان و همچنین  اقتصاد پویا در شهر را می‌توان از دستاوردهای آتی این مرکز برشمرد.

شهردار منطقه۲ تاکید کرد: تلاش ما این است که با حمایت‌های معنوی ارائه شده، این دسته از استارتاپ‌ها را به مرحله‌ای برسانیم که خدمات شهرداری بدون هزینه‌های گزاف در اختیار شهروندان قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا