استان

با حضور دکتر طهرانچی و دکتر احمدی: تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و شورای عالی استان‌ها منعقد شد

دانشگاه آزاد اسلامی و شورای عالی استان‌ها تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی امضا کردند.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، در نشست هم‌اندیشی نمایندگان شورای عالی استان ها که عصر امروز با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بین دانشگاه آزاد اسلامی و شورای عالی استان‌ها به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه با تأکید بر همکاری، مشارکت و بهره‌مندی طرفین از امکانات و ظرفیت‌های یکدیگر جهت تحقق اهداف مشترک به امضا رسید.

توسعه همکاری‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و فناوری میان طرفین، بهره‌مندی متقابل از ظرفیت‌ها و امکانات یکدیگر و توسعه ارتباطات و تعمیق مناسبات فرهنگی و علمی میان مدیران و اعضای هیأت علمی دانشگاه و اعضای شورای عالی و سایر سطوح شوراهای اسلامی در سطح کشور از جمله اهداف انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی و شورای عالی استان‌ها است.
این تفاهم نامه همکاری به منظور ایفای نقش موثر در تحقق الگوی اسلامی ایرانی، پیشرفت و پیشبرد اهداف گام دوم انقلاب اسلامی، لزوم هماهنگی میان نهادهای مردمی و مراکز علمی و بسترسازی جهت اجرای اصل ۱۰۰ قانون اساسی برای پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی و آموزشی و در راستای اجرای مفاد سند توسعه و اقتدار علمی کشور منعقد شده است.

از جمله محورهای علمی این تفاهم‌نامه می توان به مواردی نظیر هماهنگی و برنامه‌ریزی برای فرهنگ سازی و ترویج شیوه‌های زندگی سالم و ارتقای دانش شهروندی، برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت‌های متقابل در راستای توسعه واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها و شهرها، برنامه ریزی و همکاری متقابل در اجرای دوره‌های آموزشی مورد نیاز برای ارتقای سطح دانش و مهارت نیروهای انسانی شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا، جهت دهی پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری و طرح‌های تحقیقاتی استادان و پژوهشکده‌ها و پارک‌های علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در جهت نیازهای پژوهشی شورای عالی استان‌ها اشاره کرد.

همچنین بهره گیری از توان و ظرفیت علمی و فناوری دانشگاه در راستای ارتقای معماری شهرها و روستاها و همکاری پژوهشگاه مرکزی دانشگاه با شورای عالی استان‌ها در حوزه تهیه طرح‌های کارشناسی به منظور پیشبرد امور دانشگاه و شوراها از جمله محورهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تفاهم‌نامه مذکور است.

به منظور اجرایی شدن مفاد این تفاهم‌نامه، کارگروهی متشکل از نمایندگان دانشگاه به ریاست مهندس احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی و سه نماینده از شورای عالی استان‌ها تشکیل خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا