سیاسی

واکنش عضو سابق شورای شهر تهران به حادثه انفجار کلینیک سینا

طلایی گفت: خواست عمومی این است که ساختمان‌های نا ایمن به مردم معرفی شود و فهرست ساختمان‌های نا ایمن در تارنمای آتش نشانی قرار گیرد.

به گزارش شوراآنلاین، مرتضی طلایی عضو سابق شورای شهر تهران در واکنش به حادثه کلینیک سینا اطهر و وجود ساختمان‌های نا ایمن در پایتخت گفت: خواست عمومی که امروز مطرح شده است این است که ساختمان‌های نا ایمن به مردم معرفی شود و عزیزان در سازمان آتش نشانی فهرست ساختمان‌های نا ایمن را در تارنمای خود قرار دهند.

عضو سابق شورای شهر تهران افزود: در قانون ماده ۵۵ دست شهرداری باز است و به استناد این ماده قانونی اگر می‌تواند شهرداری تهران رفع مانع و مزاحمت کند چرا در بحث دیگر موضوع به وزارت کار ارجاع داده می‌شود؟ این جای قانون برای شهرداری تهران محدودیت ایجاد کرده است.

طلایی ادامه داد: واقعیت این است وقتی نگاه می‌کنیم نوعی پراکندگی قانون و به نوعی پخش کردن اختیارات به دستگاه گوناگون انجام شده است و در نتیجه ضعف مدیریت یکپارچه در شرایط فعلی ملموس است و باید گفت شهر تهران دارای ضعف مدیریت یکپارچه است.

او بیان کرد: شهر تهران نیازمند مدیریت یکپارچه برای حل مشکلات است و تا زمانی که این موضوع حل نشود از این دست حوادث (کلینیک سینا) رخ می‌دهد که شهرداری اعلام می‌کند من ۳ بار اخطار دادم، اما در یک جایی به بعد متوقف می‌شود و ما اگر به سراغ دیگر دستگاه‌ها برویم نیز همین پاسخ داده می‌شود.

عضو سابق شورای شهر تهران افزود: مشکل را در جایی باید حل کرد که ما بتوانیم مدیری برای شهر تهران قرار دهیم و بگوییم شما مسئول شهر هستید و در زمان حادثه نیز او پاسخگو باشد اما ما در حوادث شاهد هستیم توپ در زمین دیگری می‌افتد و باید گفت در حوادث این چنینی همه ما مقصر هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا