شورای شهر

الزام شهرداری به نصب تابلوهای کتابفروشی ها در مناطق ۲۲گانه

اعضای شورای شهر تهران با مصوبه ای شهرداری تهران را موظف به نصب تابلوهای مربوط به کتابفروشی ها در مناطق بیست و دو گانه کردند.

به گزارش شوراآنلاین، در ادامه دویست و بیست سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران نوبت به بررسی طرحی درخصوص نصب تابلوهای راهنمای مربوط به کتابفروشی ها رسید.

محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی در توضیح طرح نصب تابلوهای کتابفروشی در مناطق ۲۲گانه گفت: متأسفانه در سالهای اخیر شاهد کاهش توجه به کتاب و تیتراژ کتاب شده ایم.

وی ادامه داد: این موضوع آنقدر تأثیرگذار بوده است که تیراژ حدود ۱۰هزار کتاب به زیر هزار تا کاهش پیدا کرده است و این بسیار تلخ و ناگوار است.

حق شناس با اشاره به اینکه بسیاری از کتابفروشی ها مجبور به بستن مغازه خود شده اند ادامه داد: انتظار این است که در فضای شهری کمک شود که با نصب تابلوهای راهنما به شهروندان یادآوری شود که در این مکان کتابفروشی وجود دارد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: به این ترتیب شهروند ترغیب به حضور در کتابفروشی می شوند و چراغی خواهد شد که شهروندان به فضاهای کتابفروشی سری بزنند.

حق شناس افزود:کلیات این طرح در کمیسیون مشترک فرهنگی اجتماعی و کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری به تصویب رسید و امروز تحت عنوان یک ماده واحده به اعضای محترم شورا ارائه می شود.

وی در دفاع از این طرح گفت: از اعضای شورا خواهش میکنم نگاه مهندسی به حوزه علوم انسانی نداشته باشند و انتظار داریم حمایت تمام قد در حوزه فرهنگی و کتابفروشی ها داشته باشیم.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: این طرح تقاضای اتحادیه کتابفروشان است و اگر ثمربخش نبود، مصرانه پیگیری نمی شد.

پس از اظهارات حق شناس اعضای شورای شهر تهران در موافقت و مخالفت با این طرح سخنانی گفتند.

نهایتا کلیات این طرح با ۱۴ رای موافق از ۱۸ نفر از اعضای حاضر در جلسه به تصویب رسید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن