اجتماعی و فرهنگی

برخورد پلیس با شبکه‌ها و سرشبکه‌های کودکان کار

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از برخورد پلیس با شبکه‌ها و سرشبکه‌های به‌کارگیری کودکان کار و خیابان خبرداد.

به گزارش شوراآنلاین، سردار حسین رحیمی درباره نوع مواجهه پلیس با کودکان کار اظهارکرد: ‌لازم است که دو موضوع را از هم جدا کنیم، یک موضوع کودکان کار است که این افراد باید مورد حمایت همه‌جانبه دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف باشند و همه وظیفه داریم که از آنها مراقبت کنیم.

وی ادامه داد: موضوع دوم افرادی است که اقدام به سوءاستفاده و بکارگیری این کودکان کرده‌اند. اینکه هر صبح ده‌نفر توسط فردی در سر یک چهارراه پیاده شد و غروب آنها را جمع آوری کنند موضوعی که باید نوع مواجهه با آن نیز متفاوت باشد و نگاه‌ دستگاه‌های مسئول، سمن‌ها و … باید نسبت به این موارد تفاوت داشته باشد. ما هم به عنوان پلیس اجازه نمی‌دهیم تا افراد سودجو اینطور از این کودکان سوءاستفاده کنند.

رحیمی ادامه داد:‌ در مورد کودکان کار ما در خدمت دستگاه‌های حمایتی و مراقبتی هستیم، اما در مورد گروه دوم اجازه را نمی‌دهیم که افراد چنین رفتاری با کودکان داشته باشند و به همین دلیل نیز قطعا با شبکه‌ها و سرشبکه‌ها و کسانی که چنین اقداماتی را انجام دهند، برخورد می‌کنیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مورد اینکه آیا تشدید برخورد با سرشبکه‌ها و شبکه‌ها انجام خواهد شد، گفت: این موضوعی است که پلیس همیشه به آن توجه داشته؛ در گذشته هم مواردی بوده که برخورد کردیم و مواردی هم هست که در حال انجام تحقیقات و کار کردن روی آنها  هستیم.

رحیمی تاکید کرد که تمرکز پلیس در این مورد برخورد با شبکه‌ها و سرشبکه‌های به کارگیری کودکان کار است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن