اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

احراز عمدی بودن ۴ مورد از آتش سوزی‌های سریالی اخیر

محسنی بندپی گفت: مواردی از آتش‌سوزی‌ها به صورت عمدی صورت گرفته‌اند که مسببان آن‌ها دستگیر شدند.

به گزارش شوراآنلاین، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در پایان پنجمین جلسه ستاد مدیریت بحران استان تهران در جمع خبرنگاران حضور یافت و با اشاره به آتش سوزی‌های اخیر بوستان‌های تهران، گفت: در اوایل امسال بارندگی‌های خوبی داشتیم که همین امر رشد علف‌های هرز در مراتع و بوستان‌های تهران را به همراه داشت، اما بعد‌ها با افزایش گرمای هوا و شدت تابش آفتاب بعضا به صورت سهوی آتش سوزی‌هایی شکل گرفت.

استاندار تهران با بیان اینکه مواردی از آتش‌سوزی‌ها به صورت عمدی صورت گرفته که مسببان آن‌ها دستگیر شده‌اند، تصریح کرد: البته این آتش سوزی‌ها در مجموع حدود ۲۵ مورد بوده است که حدود سه تا چهار مورد آن‌ها عمدی بوده که قطعا مسببین آن‌ها به مجازات خود خواهند رسید.

او تصریح کرد: بیشتر آتش سوزی‌ها بر اثر باقی مانده ضایعات پلاستیکی هستند که انتظار می‌رود شهروندان نسبت به رها نکردن این ضایعات در طبیعت دقت نظر لازم را داشته باشند.

او افزود: خوشبختانه آمادگی لازم در دستگاه‌ها برای نظارت و مقابله با این موارد نیز شکل گرفته است.

محسنی بند پی تصریح کرد: برای اتخاذ تدابیر لازم جهت ایجاد آمادگی در آحاد جامعه و دستگاه‌های ذی‌ربط امروز تشکیل جلسه دادیم و در راستای آن دستگاه‌هایی مثل هلال احمر، آب منطقه‌ای، آبفا، مسکن و شهرسازی، شهرداری و موسسه ژئوفیزیک گزارش‌هایی ارائه کردند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مختلف وظایف خاصی را بر عهده دارند که بر اساس تقسیم کار ملی و استانی در قانون پیش بینی شده است.

محسنی بند پی با بیان اینکه مقرر شده هلال احمر برای آموزش‌های همگانی، اسکان اضطراری از ظرفیت‌ها و امکانات دستگاه‌های دیگر استفاده کند، گفت: با دستور رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه نسبت به تأمین اقلام پایگاه‌های هلال احمر اقدام خواهد شد.

استاندار تهران با اشاره به اینکه در حوزه تأمین آب شرب در مواقع اضطراری تا پایان امسال ۱۰۲ مخزن آب اضطراری برای مواقع بحران مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، گفت: باقی مخازن نیز تا پایان سال ۱۴۰۳ تأمین و به بهره برداری می‌رسند.

استاندار تهران اظهار کرد: بنا‌هایی همچون ۱۶ بیمارستانی که در خط گسل زلزله قرار گرفته‌اند توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی مقاوم سازی شده‌اند.
محسنی بند پی با اشاره به ۳۲۰۰ هکتار بافت فرسوده در تهران گفت: پیشنهاد ما این است که هر چه سریع‌تر نوسازی بافت‌های فرسوده در دستور کار قرار گیرد و مقرر شده گزارشی در خصوص اقدامات این حوزه در این جلسه ارائه شود تا نوسازی بافت‌های فرسوده و مقاوم سازی آن‌ها انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا