شورای شهر

سالاری مطرح کرد: غفلت شهرداری در ایمن‌سازی بازار تهران/ پروژه چهارراه گلوبندک بلاتکلیف ماند

عضو شورای شهر تهران با اشاره به غفلت شهرداری در ایمن‌سازی بازار تهران گفت: پروژه چهارراه گلوبندک بلاتکلیف مانده و باعث نابسامانی در اطراف بازار شده است.

به گزارش شوراآنلاین، محمد سالاری در دویست و پانزدهمین جلسه شورای شهر تهران درباره مشکلات منطقه ۱۲ پایتخت، اظهار داشت: این منطقه دارای معضلات فراوانی است از جمله اینکه پروژه چهارراه گلوبندک یکی از  پروژه‌های مهم با حجم بالای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود که توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران آغاز شده ولی اکنون متوقف مانده است.

وی گفت: توقف پروژه چهارراه گلوبندک نابسامانی‌های زیادی را در این محدوده به همراه داشته است و علیرغم تذکرهای اعضای شورای شهر تکلیف  پروژه در این محدوده مشخص نیست.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به ایمن نبودن بازار بزرگ پایتخت گفت: شورای شهر در حال حاضر اهتمام جدی به موضوع ایمن‌سازی بازار تهران دارد و قرار بود بازار تا پایان دوره پنجم ساماندهی شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: در زمان فعالیت معاون قبلی شهرسازی تهران قرار شده بود الگوی بازار تبریز برای بازار تهران اجرا شود اما این موضوع انجام نگرفت و در همین زمینه به حناچی تذکر می‌دهم.

وی گفت: با توجه به رویکرد مدیریت شهری دوره پنجم در اهمیت به حوزه‌های نرم‌افزاری تا پایان امسال موضوع ایمن‌سازی بازار تهران باید تعیین تکلیف شود. همچنین تأمین پارکینگ برای پروژه‌های مرکز تهران بر اساس طرح تفصیلی باید مدنظر باشد.

سالاری در مورد صدور پروانه مرمت برای بناهای تاریخی‌،گفت: با توجه به اینکه تخریب و نوسازی بناهای تاریخی امکانپذیر نیست طی جلساتی که کمیسیون شهرسازی شورا برگزار کرده تصمیم گرفته‌ایم که شهرداری با رویکرد تشویقی نسبت به صدور پروانه برای این بناها اقدام کند.

وی گفت: البته شهرداری در ارائه این بسته‌های تشویقی اقدام نکرده و این موضوع مغفول مانده است بنابر این باید شهرداری تهران طی دو هفته آینده لایحه مربوطه را  جهت بررسی و تصویب به شورای شهر ارائه کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن