شورای شهرصفحه اصلی

تذکرات سریالی به حناچی در صحن علنی شورا/ این بار نوبت به گیاهان بومی رسید!

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران به دلیل بی‌توجهی به ریشه‌کنی و حذف گیاهان بومی در پایتخت به حناچی تذکر داد.

به گزارش شوراآنلاین، سیدآرش حسینی‌میلانی در دویست و پانزدهمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری به شهرداری درباره ریشه‌کنی و حذف گیاهان بومی در پایتخت اظهار داشت: اردیبهشت سال گذشته به پیشنهاد کمیته محیط زیست شورای شهر، سازمان بوستان‌ها بخشنامه‌ای را مبنی بر ممنوعیت ریشه‌کنی و حذف گیاهان بومی شهر تهران در فضای سبز ابلاغ کرد.

وی افزود: بر اساس این بخشنامه مقرر شد ریشه‌کن کردن گیاهان خودرو در فضای سبز به غیر از استثنائات مورد تأیید کمیته فنی آن سازمان ممنوع باشد.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران ادامه داد: متأسفانه گزارش‌های رسیده از برخی مناطق حاکی از آن است که پیمانکاران فضای سبز مجدداً اقدام به ریشه‌کنی و تخریب ذخایر ژنتیکی بومی شهر تهران کرده‌اند.

وی گفت: به شهردار تهران در مورد فضای سبز مناطق ۲۲‌گانه در این زمینه تذکر می‌دهم و باید در سریع‌ترین زمان اجرای کامل مفاد بخشنامه حفظ و صیانت از گیاهان بومی در دستور کار قرار داده شود.

این عضو شورای شهر بیان داشت: از سازمان بوستان‌ها و فضای سبز درخواست دارم در یک فرصت یک ماهه گزارش کاملی در این زمینه ارائه دهند.ایستگاه تحقیقاتی فضای سبز شهر تهران آماده‌ بهره‌برداری است و فراخوان اولویت‌های پژوهشی از سوی سازمان‌ بوستان‌ها منتشر شده است تا از این طریق گونه‌های بومی و قابل کشت در تهران را مورد آزمایش قرار دهیم.

وی افزود: از تمامی متخصصان، پژوهشگران و دانشگاهیان درخواست می‌کنم در فراخوان منتشر شده شرکت کنند و سازمان بوستان‌ها نیز پیگیر این مسأله باشند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن