مدیریت شهری

تمهیدات شهرداری منطقه۱۳ برای جلوگیری و مهار آتش سوزی در جنگل سرخه حصار

شهردار منطقه۱۳ از اتخاذ تمهیدات ویژه برای جلوگیری و مهار آتش سوزی در جنگل سرخه حصار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، مرتضی رحمان زاده بوستان های جنگلی و عرصه های منابع طبیعی را جزو سرمایه های ملی برشمرد و افزود: این بوستان ها دارای ارزش حیاتی بوده که حفاظت و مراقبت از این میراث های ماندگار ضروری و با اهمیت است.

وی با اشاره به تعاملات فی ما بین شهرداری منطقه و مسئولین آتشنشانی برای بررسی راهکار های موثر در جلوگیری و مهار آتش سوزی های احتمالی در فصل گرما اظهار داشت: طی بازدید مشترک مدیران منطقه و آتشنشانی، ضمن بررسی نقاط قوت و ضعف برای مهار آتش سوزی ها، راهکار های موثر در این زمینه ارائه و در جلسه ای مشترک، ضمن جمع بندی، اقدامات پیشگیرانه در رئوس فعالیت های معاونت خدمات شهری و محیط زیست و سازمان آتشنشانی منطقه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ایجاد مسیرهای دسترسی و آتش بر در بوستان جنگلی سرخه حصار با هدف ارسال تجهیزات و امکانات به محل آتش سوزی و اطفای حریق ضروری است، ادامه داد : از این رو عملیات ایجاد آتش بر در نقاط حساس و پر خطر و حریم از جمله تمهیدات منطقه برای جلوگیری و مهار آتش سوزی است.

شهردار منطقه ۱۳، ازدیاد علف را یکی از علل آتش سوزی های احتمالی برشمرد و ادامه داد که با توجه به ازدیاد علف در پی بارندگی‌های اخیر ، علف تراشی و جمع آوری علف های خشکیده نیز در دستو کار قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: همچنین با تهیه امکانات لازم ، نیرو ها به کپسول آتشنشانی تجهیز می شوند تا در سریع ترین زمان نسبت به مهار اتش اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا