اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

رییس مرکز ارتباطات شهرداری تهران: شهرداری حتی یک دلار هم به رسانه‌های خارجی نداد/ نگاه دنیا به کلان شهر تهران تغییر کرده است

به گزارش شوراآنلاین، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در نشست خبری که به مناسبت روز روابط عمومی برگزار شد، گفت: روابط عمومی شهرداری تهران با توجه به ذی‌نفعان متعددی که وجود دارد، نسبت به نهادهای مشابه در دستگاه های اجرایی حضور بیشتری در عرصه رسانه دارد.

محمدی با اشاره به یکسالگی حضورش در مرکز ارتباطات شهرداری تهران گفت: توضیح ضرورت تغییر اداره شهر اولین نکته ای بود که تلاش کردیم به آن توجه شود‌.اینکه مطالبه مردم از شهرداری تهران دقیقا چیست که این نیازمند تولید ادبیات جدیدی بوده و هست و ما در عرصه شهر نیازمند مفهوم سازی های جدیدی هستیم که زندگی در شهر، حق شهروند در شهر را تعریف کند و تعلق مردم را به شهر افزایش دهد.

محمدی گفت: در ایام کرونا ۴ نظرسنجی صورت گرفته است و بخشی از این ادبیات براساس نظرسنجی های انجام گرفته به مردم منتقل شده است اما کار هنوز تمام نشده و ادامه دارد.

رییس مرکز ارتباطات شهرداری تهران افزود: در تلاش هستیم در ماموریت‌های مشترک با همه تعامل داشته باشیم و در این گفت و گوهای جامع مشکلات شهر را به گفتمان بگذاریم.

محمدی در خصوص گسترش دیپلماسی فعال در سطح بین المللی گفت:تهران به عنوان یکی از کلانشهرهای مطرح دنیا است و با فعالیت آقای شهردار در حوزه دیپلماسی شهری تغییر ذهنیت هایی در دنیا رخ داده است که برخی از آن را در رسانه‌های خارجی می‌توانید ببینید.‌

محمدی افزود: آقای حناچی تاکید داشتند که از رسانه ها شکایت نکنیم چرا که آنها به عنوان موتلف شهرداری تلقی می شوند و نگاه ما به آنها ائتلافی است چرا که معتقدیم با این نگاه مسائل شهر تهران قابل حل است.

رییس مرکز ارتباطات شهرداری تهران ادامه داد: طرح مدیاسنتر تهران به تصویب رسیده است و امسال اجرایی می شود و توسعه زیرساخت های نوین ارتباطی باعث می شود محتوای شهر با کیفیت بیشتری تولید شود‌.

محمدی با اشاره به برگزاری جشنواره خشت طلایی گفت: این جشنواره در آبان ماه اجرا می شود و بخش ویژه کرونا نیز در این جشنواره دیده شده است که تجارب دنیا در زمینه کرونا را بررسی می کند.

او همچنین از رونمایی رسمی شبکه شهر با حضور سخنگوی دولت و جمعی از مدیران شهری خبر داد و گفت: این شبکه از هفته جاری فعالیت خود را آغاز می کند.

محمدی در واکنش به مساله‌ای مبنی بر اینکه شهرداری آیا برای انتشار مطالب در رسانه های خارجی هزینه می کند، گفت: یک گله می کنم، شهردار مقاله ای در روزنامه گاردین چاپ کردند و یا فرانس ۲۴ گزارشی از شهردار رفتند که خیلی ها گفتند شهرداری بابت آن پول داده است. ما یک ریال یا دلار به رسانه های خارجی پول ندادیم.هیچ ارتباط ارگانیکی هم با رسانه های خارجی نداریم و ارتباط ما از طریق وزارت ارشاد است.تمامی برنامه های فرهنگی و هنری شهرداری در چارچوب بودجه است و هزینه ها نسبت به دوره های گذشته بسیار محدود است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا