اجتماعی و فرهنگی

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ: موافق اجرای طرح ترافیک نیستیم

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ گفت: ترافیک باید طبیعتا خیلی کمتر از این باشد، اما آنچه که شاهد هستیم وضعیت مطلوبی نیست و نگران کننده است.

به گزارش شوراآنلاین، سردار حسین رحیمی در حاشیه دویست و یازدهمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به شرایط کرونا، مخالف استفاده از خودوری شخصی و کاهش استفاده از حمل ونقل عمومی نیستم.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه موافق کاهش حضور مردم در شرایط فعلی در ناوگان حمل و نقل عمومی هستیم گفت: توقع ما از مردم این است که رعایت کنند و از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.

او با بیان اینکه موافق اجرای طرح ترافیک از ساعت  ۸ صبح تا ۴ بعد از ظهر نیست افزود: چرا که هنوز این ویروس به ویژه در تهران با توجه به تراکم جمعیت وضعیت عادی ندارد.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه به نظر می رسد برخی سفرهای غیرضروری انجام می شود گفت: همکاران ما از صبح تا غروب درگیر این ترافیک سنگین هستند و تنها راه آن کمک مردم است. سردار رحیمی از مردم خواهش کرد تا دقت کنند و کمک کنند تا وضعیت ترافیکی بهبود یابد.

او در پاسخ به سوالی درخصوص درخواست از مدیریت شهری برای کمک های مالی و رفع مشکلات کلانتری ها گفت: یک مصوبه‌ای از ۱۱ سال قبل وجود دارد که اقدامی برای آن نشده است. این مصوبه شورای عالی امنیت ملی است که براساس آن تعداد کلانتری‌های تهران باید به ۲۰۰ عدد برسد و در این مصوبه مسئولیتی را برای شهرداری تهران درنظر گرفته اند که هم در بحث واگذاری زمین و هم در بحث ساخت باید به نیروی انتظامی کمک کند.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: دلایل و استدلال‌ها و نیازهایمان را به اعضای شورای شهر تهران اعلام کردیم و امروز هم به این دوستان  گفتیم که با همین امکانات که امروز موجود است، در اکثر شاخص‌ها نمره قابل قبولی کسب کرده‌ایم، ولی برای اینکه بتوانیم خدمات بهتری به مردم ارائه کنیم، باید به امکانات جدید دست پیدا کنیم.

او با تاکید بر اینکه اگر در گام اول بتوانیم ۴۰ کلانتری اضافه کنیم، امنیت موجود امروزمان ارتقاء بخشیده می‌شود گفت: چراکه تعداد پرونده‌ها برای هر افسر ۱۰ پرونده است، که خیلی بالاتر از میانگین کشوری است و این کیفیت کار را کاهش می دهد.

سردار رحیمی گفت: در حدود ۳۰ هزار میلیارد بودجه سالانه شهرداری تهران است که می شود یک درصد از آن را به موضوع امنیت اختصاص داد تا بتوانیم اقدامات بهتری را انجام دهیم.

او همچنین به مساله معتادین متجاهر اشاره کرد و گفت: مردم از این مساله گله مند هستند و باید امکانات شهر تهران را برای این منظور بسیج کنیم. در شهرداری ۲۲ مرکز بهاران را داریم که اگر در فرایند بازپروری قرار گیرد، گام بلندی را بر می داریم.

سردار رحیمی با بیان اینکه به برخی از اقداماتی که در این مراکز انجام می‌گیرد انتقاد دارم گفت: چرا که معتادین شب در آنجا می‌خوابد و غذایی می‌خورد و مجدد صبح در خیابان رها می‌شود که این مشکلی را حل نمی‌‌کند، ضمن اینکه شاید دو نفر دیگر را هم معتاد کند.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ گفت: اگر این اقدام  را با کمک خود ستاد مبارزه با مواد مخدر در فرایند بازپروری قرار دهیم که امکان بسیار بزرگی است، حداقل مشکلات معتادین متجاهر کاملا حل خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن