شورای شهر

تذکر شهربانو امانی درباره عدم رسیدگی به ضلع غربی دریاچه چیتگر: متاسفانه فقدان مدیریت یکپارچه در بدنه شهرداری دیده می شود

به گزارش شوراآنلاین، شهربانو امانی، عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه طی بازدید میدانی که مورخ ١/٢/٩٩ در خصوص اقدامات مقابله با بیماری کرونا از مجموعه بوستان چیتگر و دریاچه شهدای خلیج فارس واقع در شهرداری منطقه ۲۲ شهر تهران به عمل آمد، با صحنه هایی ناراحت کننده و تاسف بار مواجه شدم است، گفت: انباشت زباله ها و استشمام بوی متعفن در ضلع غربی دریاچه، منظره ای نا مناسب و شرم آورخلق کرده بود. محوطه ای خالی بین بوستان چیتگر و دریاچه شهدای خلیج فارس بدون مدیریت باقی مانده است و تنها با دیواره ای از فنس و توری حد فاصل این دو مجموعه گردشگری تفکیک شده است.

وی دامه داد: بارها اعضای محترم شورا و مدیران شهری بر موضوع اجرای مدیریت یکپارچه شهری تاکید داشته اند. ولی متاسفانه این موضوعِ حائز اهمیت در مجموعه شهرداری تهران که مدعی اجرای مدیریت یکپارچه شهری می باشد، به هیچ وجه رعایت نشده و نشانه ای از این ادعا در بدنه شهرداری دیده نمی شود.

امانی با تاکید بر اینکه این محل می تواند فرصت بزرگی جهت انتفاع شهروندان و بهره برداری شهرداری تهران باشد، گفت: متاسفانه امروز این محل به معضل و تهدیدی بزرگ برای سلامت شهروندان به دلیل دپوی انبوه زباله تبدیل گردیده است و مجموعه های تحت امر از پذیرفتن مسئولیت اداره این محوطه خالیِ دارای ارزش گردشگری و درآمد زا، شانه خالی کرده اند.

وی ادامه داد: از این دست فضاها که در مرزهای استحفاظی مناطق و یا سازمان های شهرداری تهران قرار دارد، در سطح شهر زیاد به چشم می خورد.

امانی در پایان گفت: فلذا فقدان اعمال مدیریت یکپارچه در بدنه شهرداری و رسیدگی به معضلات، بیش از پیش احساس می شود. خواهشمند است با توجه به اهمیت موضوع و دراجرای ماده هفتاد و سوم (۷۳) قانون شوراها مراتب را به عنوان تذکر ابلاغ فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا