اجتماعی و فرهنگی

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت: روزانه ۱۰تا ۱۵ هزار تماس تلفنی با مرکز ۱۶۶۶/ بیمه سلامت تا انتهاء خدمت رسان مردم خواهد بود

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: بیمه سلامت درکنار سایرارکان نظام سلامت برای شکست بیماری کرونا خدمات مناسبی به بیمه شدگان ارایه می دهد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از آی هینا، مهندس طاهر موهبتی درنشست با مدیران کل استانی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به ضرورت همدلی میان آحاد جامعه و ایجاد آرامش درشرایط فعلی گفت: جدیت و قاطعیت درامور درکنار آرامش و کاهش استرس از مسائل ضروری و مورد توجه درحوزه سلامت است؛ وی افزود اطلاع رسانی و آموزش به مردم درخصوص بیماری کرونا نیز مورد اهمیت است که سازمان بیمه سلامت دراین خصوص اقداماتی انجام داده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، با بیان اینکه اقدامات بسیاری درسازمان بیمه سلامت با هدف کاهش استرس  و ارتقاء آگاهی مردم ازبیماری کرونا صورت گرفته است افزود: فعالیت های اساسی در سامانه ۱۶۶۶ درخصوص افزایش اطلاعات و آگاهی درشرایط بحرانی انجام شده است، به عنوان مثال روزانه نزدیک به ۱۰ تا ۱۵هزارتماس مردم پاسخ داده می شود.

وی با اشاره به اینکه کلیپ های آموزشی درباره نحوه پیشگیری از ابتلاء به کرونا ساخته شد تصریح کرد: درخصوص ارسال پیامک برای بیمه شدگان وایجاد صفحه کرونا در سایت اصلی نیز اقداماتی موثری انجام شد تا مردم بتوانند درمقابله با کرونا اطلاعات بیشتری کسب کنند، هرچند که مردم باید با نگاه جدی درکاهش میزان مرگ و میر و سیر نزولی ابتلاء به این بیماری خدمتگزاران حوزه سلامت را یاری کنند.

مهندس موهبتی با تاکید برکاهش مراجعات مردم به دفاترپیشخوان و انجام امور به صورت دورکاری و الکترونیکی با تاکید بر عدم خدشه در ارائه  خدمات مطلوب به مردم  اظهار داشت البته حضور برخی افراد برای پیگیری امور باید به صورت مستقیم بوده و تنها می توان ساعات کاری را کاهش داد، اما لازم است افراد دارای بیماری از حضور درمحل کار خود داری کنند.

رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت، با اشاره به ارائه آموزش های لازم به افراد و تامین مواد ضد عفونی درتمامی ادارات کل استانی گفت: برای کاهش ابتلاء به این بیماری مهم ترین اقدام حضور مردم درمنازل و عدم مراجعه به بیرون است، بدون تردید همه افراد باید همکاری کنند؛ تا بتوان از این مرحله به سلامت عبور کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا