شورای شهرصفحه اصلی

چراغ سبز شورای شهری‌ها برای فروش ۱۱ ملک توسط شهرداری

اعضای شورای شهر تهران نسبت به کلیات لایحه فروش ۱۱ ملک توسط شهرداری جهت اداره شهر رأی موافق دادند.

به گزارش شوراآنلاین، در دویست و سومین جلسه شورای شهر تهران لایحه دو فوریتی شهرداری برای فروش ۱۱ ملک مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و اعضای شورا نظراتشان را در مورد این املاک مطرح کردند.

مجتمع ایستگاهی مولوی، فروشگاه شهروند بوستان، مجتمع دوستان، چاپخانه همشهری، پروژه شرکت گاز، ملک ولی‌عصر (عج) بر روی تونل رسالت، پارکینگ ایرانشهر، ملک مجاور دادسرای ناحیه ۲، ملک واقع در گلستان جنوبی، روزنامه اطلاعات و ملکی در پاسداران املاکی بود که فروش آنها در شورای شهر تهران مطرح شد.

* قیمت پایه املاک مشخص شود

حجت نظری عضو شورای شهر تهران در مورد این لایحه گفت: به فوریت آن رأی داده‌ام ولی در مورد محتوای آن نکته‌هایی وجود دارد.از جمله اینکه قیمت پایه املاک مشخص نیست که چقدر است.

وی افزود: ملکی حدود ۸۰۰ متر در منطقه یک که قبلا مفصل در مورد آن بحث شد قیمت پایه آن یک چهارم قیمت واقعی ملک اعلام شده بود و برای پیشگیری از شائبه‌های این چنینی شهرداری باید قیمت پایه ملک را اعلام کند.

نظری گفت: ما از کجا بدانیم ملکی با پلاک ثبتی فلان چه شرایطی دارد و آیا فروش آن مناسب است یا خیر لذا حداقل باید قیمت پایه را بدانیم.

* فروش املاک در چارچوب قانون و موضوع بودجه است

در ادامه شهربانو امانی عضو دیگر شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه فروش این املاک در چارچوب قانون و موضوع بودجه است گفت:‌از دوستان تقاضا دارم همانطور که به دو فوریت لایحه رأی دادند در موضوعات دیگر نیز این چنین باشد نباید در قیمت پایه مداخله کنیم. فروش آن از طریق سامانه مشکلی ندارد و به نظرم طرح کردن قیمت پایه نوعی قصد و قرض است.

وی تصریح کرد: اجازه دهید در چارچوب قانون مزایده صورت گیرد شهر نیاز به اداره دارد و به نظرم باید به این لایحه رأی مثبت داد.

حامد مظاهریان معاون شهردار تهران نیز در ادامه بیان داشت:‌این املاک همه از نوع دانه درشت هستند شهرداری می‌توانست لایحه بیاورد و بگوید بودجه را دو برابر و اختیارات را بیشتر کنید ولی این لایحه را مطرح کرد. به نظرم فروش آن از طریق مزایده و فرآیند کارشناسی اقدامی درست است و پایه آن نیز مشخص خواهد بود.

وی گفت: این حق برای شهرداری وجود دارد که اگر قیمتی بالاتر برای ملک بود در آخرین از مرحله فروش آن را پس گیریم.

سرانجام این لایحه پر حاشیه در شورای شهر با رأی موافق اکثر اعضاء به تصویب رسید.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا