اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

با ابلاغ معاونت منابع انسانی شهرداری تهران؛ ۳۰ درصد از کارکنان شهرداری تهران دورکار شدند

دستورالعمل اجرایی کار از راه دور کارکنان شهرداری تهران از سوی معاونت منابع انسانی شهرداری تهران ابلاغ شد که بر اساس آن حداکثر ۳۰ درصد از نیروهای شاغل این نهاد، دورکار می شوند.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، دستورالعمل دورکاری از سوی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در راستای مدیریت بحران و حفظ و ارتقاء سلامت کارکنان و توجه به ضرورت رعایت دقیق نکات بهداشتی به منظور انجام اقدامات پیشگیرانه و مقابله با شیوع ویروس کرونا، به تمام معاونت ها، مناطق، ادارات کل، واحدهای ستادی و سازمان ها و شرکت های تابعه شهرداری تهران ابلاغ شده است.

بر این اساس، کارکنان مشمول با استفاده از ارتباطات و رایانه ضمن تغییر موقعیت مکانی محل کار در منزل می توانند به انجام وظایف شغلی محوله به صورت دورکاری (Telecommuting) بپردازند.

این دستورالعمل حداکثر ۳۰ درصد از کارکنان شاغل در مناطق ۲۲گانه، واحدهای ستادی، سازمان ها و شرکت های تابعه شهرداری تهران، را شامل می شود.

دورکاری شهرداری تهران با اولویت های ۵ گانه برای بیماران خاص و بانوان باردار، بیماران مزمن تنفسی، قلبی، کلیوی، دیابتی، بانوان دارای فرزند زیر ۶ سال (مشمول کاهش ساعت کار)، افراد معلول و کم توان جسمی و حرکتی، کارکنان دارای فرزند بیمار خاص و یا معلول و به تایید واحدهای ذیربط (اداره کل رفاه، شرکت شهر سالم، …) اجرا می شود.

سقف بهره مندی از دستورالعمل کار از راه دور در هر واحد سازمانی حداکثر ۳۰ درصد از کل نیروهای شاغل در واحدهای مربوطه است اما سازمان ها و شرکت های تابعه شهرداری تهران با توجه به فرآیندهای اجرایی و با موافقت شورای تحول و ارتقای سرمایه های انسانی واحد متبوع به افزایش سقف استفاده از کار از راه دور حداکثر تا ۵۰ درصد مجاز هستند.

این دستورالعمل از سوی اداره کل منابع انسانی شهرداری تهران تهیه و پیشنهاد شده و با تایید معاون توسعه منابع انسانی به تصویب شهردار تهران رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا