اجتماعی و فرهنگی

طرح ترافیک تهران بازهم تغییر می کند؟

معاون امور عمرانی استانداری تهران گفت: شهرداری تهران مقرر شد جلساتی را با نمایندگان محیط زیست، پلیس راهور و استانداری تهران برای تدوین طرح جدید ترافیک برگزار کند.

به گزارش شوراآنلاین، محمد تقی‌زاده معاون امور عمرانی استانداری تهران در جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل و ترافیک استان تهران، اظهار داشت: در شهریور  سال جاری در پی نارضایتی‌های شهروندان از طرح کاهش آلودگی هوا، مطالبه‌ از شهرداری تهران در خصوص نحوه و جایگزینی اجرای این طرح داشته‌ایم و مقرر شد شهرداری تهران طرح جایگزین را تدوین کند.

وی ادامه داد: نهایتاً فرصتی چند ماهه به شهرداری تهران داده شد تا با آسیب‌شناسی این طرح، طرح جایگزین و جامع‌تری را ارائه دهد.

تقی‌زاده بیان داشت: طرح ترافیک جدید باید چندوجهی باشد و با در نظر گرفتن جنبه‌های اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی در راستای منافع شهروندان تدوین شود.

معاون امور عمرانی استانداری تهران افزود: آنچه که مردم عمدتاً از اجرای طرح کاهش آلودگی هوای تهران و یا طرح ترافیک در ذهن دارند، کسب درآمد بالا برای شهرداری تهران است.

تقی‌زاده گفت: همه ابعاد در طرح جدید ترافیک که هدف اصلی آن باید کاهش آلودگی هوا باشد، باید شفاف بوده و در خصوص نحوه اخذ عوارض هم باید مبتنی بر منافع شهروندان استان تهران باشد.

وی خاطرنشان کرد: برای تدوین طرح ترافیک جدید هم مقرر شد شهرداری تهران جلسات مشترکی را با نمایندگان محیط‌زیست، پلیس راهور، اداره کل دفتر فنی و عمرانی استانداری تهران و جمعی از کارشناسان داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا