شورای شهر

سالاری: نیروهای مازاد شهرداری تا کنترل انتشار کرونا ویروس دورکاری کنند

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به موضوع انتشار کرونا ویروس در شهر تهران خواستار تشکیل کمیته اضطراری در شورای شهر با حضور شهرداری تهران شد.

به گزارش شوراآنلاین، محمد سالاری در جلسه امروز شورای شهر تهران در واکنش به گزارش شهردار تهران در خصوص اقدامات انجام شده برای کاهش انتقال ویروس کرونا، گفت: کنترل انتشار کرونا ویروس در کشور که امروز به یک نگرانی در سطح جامعه تبدیل شده مسئولیت اصلی حاکمیت و دولت است، و البته شهرداری تهران نیز به عنوان یک نهاد عمومی باید تمام ظرفیت خود را در کنار سایر نهادها و سازمان های مسئول بکار گیرد، اما نحوه ورود به این عرصه نیاز به پروتکل ها و استانداردهای مشخص دارد، و قطعا در این خصوص وزارت بهداشت مسئول است.

وی ادامه داد: متاسفانه مسئولین کشور، نهادهای دولتی آنچنان که باید این موضوع را جدی نگرفته اند و من از همکارانم در شورا تقاضا دارم که ما امروز به عنوان پارلمان محلی،‌ تصمیم مشخصی در این خصوص اتخاذ و نسبت به ایجاد یک کمیته اضطراری در شورای شهر با حضور شهرداری تهران اقدام کنیم.

عضو شورای شهر تهران ضمن پیشنهاد ارائه طرح دو فوریتی اختصاص بودجه به پیشگیری از شیوع این ویروس اظهار داشت: اکنون بخشی از مردم امکان تهیه یک ماسک ساده و یا وسائل ضد عفونی کننده را ندارند، و شهرداری با تمام توان خود از طریق سراهای محلات و سایر اماکن این وسائل را در اختیار شهروندان قرار دهد.

سالاری تصریح کرد: شهرداری باید به فوریت بررسی کند که با توجه به جابجایی جمعیت زیاد از طریق مترو و اتوبوس آیا در شرایط فعلی نیاز به تغییر در این روند است یا خیر ؟ همچنین شورا و شهرداری تا اطلاع ثانوی از تشکیل جلسات عمومی با حضور مدعوین بشدت پرهیز کنند.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر افزود: شهرداری تهران ۷۰ هزار نیروی انسانی دارد که بارها و بارها گفته شده که بیش از دو سوم آن ها نیروی مازاد هستند، در شرایط فعلی چه ضرورتی دارد که  آن ها در شهرداری حضور داشته باشند، بهتر است که کارهای خود را از طریق دورکاری انجام دهند و نیروهایی حضور داشته باشند که فعالیت های مشخص روزانه  دارند یا در حوزه نگهداشت شهر فعال هستند. در خصوص میادین میوه و تره بار،  فروشگاه های شهروند و … نیز شهرداری تهرن الگو ها و امکاناتی را ارئه دهد  تا سایر سازمان ها و نهادها نیز از آن الگو بگیرند. این موارد حداقل هایی است که ما باید امروز در مورد آن تصمیم بگیریم.

وی در پایان ضمن تاکید بر ضرورت تشکیل جلسات صحن شورای شهر در شرایط فعلی گفت: من معتقدم  نه تنها جلسات عادی شورا، بلکه جلسات فوق العاده نیز برگزار شود، البته این جلسات هم میتواند با کمترین تعداد مدعو برگزار شود چراکه ما به عنوان نمایندگان مردم باید در  این شرایط در کنار آن ها باشیم، ضمن اینکه همکارانی که احتمال ابتلا به بیماری در آن ها وجود دارد نیز در جلسات حضور پیدا نکنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن