شورای شهرصفحه اصلی

سالاری: حناچی چراغ خاموش اقدام به فروش و تهاتر املاک شهرداری کرده است

عضو شورای شهر تهران با انتقاد از فروش و تهاتر املاک شهرداری توسط حناچی بدون مجوز اعضای شورای شهر گفت: شهرداری باید در مورد این موضوع شفاف‌سازی کند.

به گزارش شوراآنلاین، محمد سالاری عضو شورای شهر تهران در تذکری که در یکصد و نود و هشتمین صحن شورای شهر مطرح کرد، اظهار داشت: به نحو برخورد با بساط گستران و دستفروشان انتقاد دارم در آستانه پایان سال جاری و فرا رسیدن نوروز هستیم و قشر متوسط و ضعیف جامعه در شهرهایی مانند تهران با مشکلاتی مواجه هستند که این افراد برای گذراندن زندگی و تأمین معاش گاهی از طریق بساط‌گستری اقدام می‌کنند.

وی افزود: شهرداری باید تسهیلاتی برای این افراد ایجاد کند و از برخوردهای سلبی بپرهیزد. گزارشاتی به دست ما رسیده که شهرداری برخوردهای غیرقانونی و سلبی با دستفروشان داشته است.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: از هیأت رئیسه شورای شهر می‌خواهم که به شهرداری و شخص آقای حناچی این موضوع را اطلاع دهند و تذکر من را به ایشان ابلاغ کنند. چرا که باید اقدام مؤثری در این راستا انجام داد.

* شهرداری چراغ خاموش املاکش را تهاتر می‌کند

سالاری همچنین در تذکر دیگری در مورد تهاتر املاک شهرداری گفت: شهردار تهران هنوز این موضوع را شفاف‌سازی نکرده است ساختمان بالای پارک‌شهر یا همان مؤسسه اطلاعات را شنیده‌ام که در حال تهاتر با ساختمان دیگری است که ما هیچ اطلاعی از این موضوع و اقدام شهرداری با نهاد دیگر را نداریم.

وی اعلام کرد: تهاتر همان فروش املاک است و شهرداری باید حتما این تصمیمات را با نظر شورا اتخاذ کند وز مانی که اعضای شورا موافقت کردند و مصلحت شهر و شهرداری دیده شد تهاتر یا فروش صورت گیرد.

این عضو شورای شهر تهران بیان داشت:‌از طرفی ساختمان‌هایی که با املاک شهرداری تهاتر شده از مرغوبیت خوبی برخوردار نیست و باید بدانیم این جزء اختیارات شورای شهر است که در جریان امور فروش و تهاتر املاک باشد.

سالاری تأکید کرد: شهرداری ملزم است از فروش املاک، اراضی و بهره‌برداری غیر اصولی جلوگیری کند که البته در اوایل فعالیت شورای پنجم اقدامات مؤثری انجام گرفت و بسیاری از املاک بازپس‌گیری شد ولی اکنون هم حناچی باید در مورد این تصمیمات شفاف‌سازی کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن