شورای شهرصفحه اصلی

توافق شورای شهر تهران با حناچی درباره راه‌اندازی آسانسورهای ایستگاه‌های جدید مترو

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به توافق شورای شهر تهران با حناچی برای بهره‌برداری به‌موقع از آسانسورهای ایستگاه‌های جدید مترو گفت: بر اساس این توافق، آسانسورهای ایستگاه‌های جدید پس از دو ماه باید فعال شوند.

به گزارش شوراآنلاین، زهرا نژادبهرام با اشاره به توافق صورت گرفته بین حناچی شهردار تهران و اعضای شورای شهر تهران مبنی بر افتتاح آسانسورهای ایستگاه‌های جدید مترو اظهار کرد: بر اساس توافقی که انجام شده است شهردار تهران قول داده که پس از ۲ ماه از افتتاح و بهره‌برداری از ایستگاه‌‌های جدید مترو، آسانسورها نیز مورد بهره‌برداری مورد استفاده قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه آسانسورهای دو ایستگاه محمدیه و بسیج پس از گذشت ۴ ماه  هنوز  مورد بهره‌برداری نرسیده است، گفت: در هفته‌های گذشته که به‌صورت سرزده از ایستگاه‌های اشاره شده بازدیدی را داشتم، مشخص شد که هنوز اقدامی در جهت استفاده از آسانسورها نشده است و جالب‌تر اینکه آن روز اعلام شد که به دلیل عدم هماهنگی بین شرکت بهره‌برداری مترو و شرکت بهره‌دار آسانسورها این اتفاق افتاده است که بنده در صحن شورای شهر تهران نسبت به این مسئله به شهردار تهران تذکر دادم.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اهمیت نصب و بهره‌برداری از آسانسورهای ایستگاه‌های مترو افزود: این مسئله از این جهت اهمیت دارد که برای تردد و جابه‌جایی مسافران و به ویژه معلولان، سالمندان باید این آسانسورها نصب و فعال شوند که در این زمینه شهردار تهران باید به تذکرات داده شده عمل کند.

نژادبهرام همچنین به فعالیت ستاد مناسب‌سازی شهرداری تهران اشاره و تصریح کرد: در این ستاد که معاونان و مدیران شهرداری تهران حضور دارند، مسائل مختلفی از جمله مناسب‌سازی معابر شهر تهران مطرح می‌شود که و شهرداران نیز موظف به رعایت آنها هستند.

وی به حقوق شهروندی و رعایت آنها اشاره کرد و یادآور شد: معلولان نیز همانند سایر شهروندان حق استفاده از خدمات شهری را دارند و باید به طور مناسب به آنها خدمت‌رسانی شود و مدیریت شهری وظیفه دارد در این زمینه براساس برنامه‌ریزی انجام شده اقدام کند.

منبع: تسنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن