اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

حناچی: امام (ره) نمی‌گذاشتند نقطه‌ضعف به تهدید بدل شود/ عاملی که باعث پیروزی انقلاب بود عامل تداوم آن هم خواهد بود

به گزارش شوراآنلاین، شهردار تهران در مراسم تجدید میثاق کارکنان شهرداری تهران با امام خمینی(ره) ضمن تبریک فرارسیدن چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: از امام شهدا و شهدای عزیز و گرانقدر انقلاب یاد می‌کنیم که جایشان در چهل‌ویکمین بهار آزادی خالیست؛ از حضرت آیت‌الله سید حسن آقای خمینی نیز تشکر می‌کنیم که با هدف تجدید میثاق این جمع را به حضور پذیرفتند. ان‌شاءالله ما و همکارانمان که نزدیکترین قشر خادم ‌روزانه به مردم هستند مدیون خون شهدای عزیزمان نباشیم

حناچی با اشاره به این‌که در فلسفه میگویند «علت موجده علت مبقیه هم هست»، تاکید کرد: طبیعتا عاملی که باعث پیروزی انقلاب بود، عامل تداوم آن هم خواهد بود. به دو تکیه‌کلام از حضرت امام(ره) اشاره می‌کنم؛ بزرگ‌ترها به یاد دارند که ایشان همواره به دو لفظ «همه‌باهم» و «وحدت کلمه» اشاره داشتند و با اجرای همین دو کلیدواژه، قبل و بعد از انقلاب بحرانها را به درستی رهبری کردند و همه عاشقان امام بدون آن‌که یکدیگر را بشناسند، زبان مشترک برای هدف مشترک پیدا کردند

وی افزود: آن‌چه از امام به یادگار مانده و تاریخ انقلاب هم نشان‌دهنده آن است، جرأت و جسارت منحصربه‌فرد ایشان بود. این جسارت و جرأت همیشه خود را نشان می‌داد، مخصوصا در بعدازظهر روز ۲۱بهمن‌ماه وقتی امام در آستانه کودتا مردم را به خیابان دعوت کردند؛ اگر آن فراخوان انجام نشده بود، شاید تاریخ طور دیگری رقم می‌خورد.

حناچی ادامه داد: امام یک مدیر استراتژیک بود؛ شاید هیچ‌وقت درس آکادمیکش را نخوانده بود اما به‌درستی می‌دانست که نباید اجازه دهد نقاط ضعف به تهدید تبدیل شوند و همیشه مزیت‌ها را به فرصت و‌ برتری بدل می‌کرد. تبدیل تهدید بزرگ جنگ به فرصت استقلال و خودکفایی و تقویت زیرساخت‌های دفاعی از همین قبیل بود. از همه مهم‌تر جرأت و شهامتی بود که حضرت امام(ره) در پذیرش قطعنامه از خود نشان دادند، چرا همیشه در خاطر ما می‌ماند.

شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله با تلاش ذیل رهبری رهبر معظم انقلاب با رعایت دو کلیدواژه «همه‌باهم» و «وحدت کلمه» مسیرمان را ادامه می‌دهیم و هر کسی که خلاف این مسیر قدم بردارد، طبعا گام‌هایش در مسیر انقلاب اسلامی نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا