مدیریت شهری

نهایى شدن نتیجه مناقصه پایانه آزادگان/ تلاش براى کاهش سرفاصله حرکتى در خط ۳

علی امام از نهایی شدن نتیجه مناقصه پایانه آزادگان در بخش جنوبی خط ۳ خبر داد و گفت: این پایانه که یکی از عوامل موثر در کاهش سرفاصله حرکتی در خط ۳ متروی تهران است، به ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد و فاز اول آن تا سال آینده تمام می‌ شود.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) علی امام مدیرعامل این شرکت با اعلام خبر نهایی شدن نتیجه مناقصه پایانه آزادگان عنوان کرد: پایانه آزادگان یکی از پروژه‌های مهم و اولویت‌دار برای شرکت مترو تهران است که در بخش جنوبی خط ۳ قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه این پایانه یکی از عوامل اثرگذار در کاهش سرفاصله حرکتی قطارها در خط ۳ متروی تهران است، خاطرنشان کرد: پایانه آزادگان حدود ۵۰ هکتار است و به مبلغی برابر با ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز دارد.

امام با اشاره به انتخاب نهایی پیمانکار این پایانه عنوان کرد: روند اجرایی شدن مناقصه پایانه آزادگان از مدت‌ها پیش آغاز شده بود و اکنون با انتخاب پیمانکار در مرحله انعقاد قرارداد است.

مدیرعامل شرکت مترو با اشاره به اینکه زمان‌بندی این پروژه برای یک بازه زمانی ۲ ساله تعیین شده است، گفت: این پروژه در مجموع در ۲ فاز طراحی شده است که فاز اول آن تا سال آینده به پایان می‌رسد.

وی گفت: فاز اول این پروژه شامل پارکینگ و چاله سرویس قطارها است و به همین دلیل برای تعمیرات کوتاه مدت نیز قابل استفاده است. فاز دوم نیز شامل تعمیرگاه و تجهیزات آن است که در این صورت تعمیرات سنگین و بلند مدت نیز قابل اجرا است.

گفتنی است پایانه‌ها از جمله بخش‌های مهم خطوط مترو هستند که عمده کاربری آنها کمک به تنظیم سر فاصله حرکت قطارها، محلی برای پارک شبانه ناوگان، انجام بازرسی و تعمیرات احتمالی و نیز شستشوی واگن ها است. لذا راه اندازی پایانه ها در ابتدا یا انتهای خطوط از اهمیت بالایی برخوردار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا