مدیریت شهری

مفاخریان: افتتاح و بهره برداری جنوب زیرگذر استادمعین نیازمند همکاری و تعامل بیشتر وزارت دفاع و سازمان املاک است

بیست و هشتمین کمیته خدمات و زیر ساخت ستاد باز آفرینی پایدار کلانشهر تهران با حضور تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، نژاد بهرام رئیس کمیته شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهرتهران، مفاخریان شهردار #منطقه۹، نماینده فرماندار، مدیران کل نهادهای دولتی و مدیران شهری با هدف بررسی مسائل و مشکلات منطقه ای و فرامنطقه ای در حوزه عمرانی و اجرایی در منطقه۹ برگزار شد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۹، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بر بهره گیری از ظرفیت ها و قابلیت های اجرایی منطقه۹ تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه منطقه۹ حدود ۵۰ درصد بافت فرسوده را شامل می شود و دارای کمترین ناحیه است، می توان اقدامات عمرانی و اجرایی را برای تحقق سند ملی بازآفرینی بافت فرسوده در منطقه۹ به صورت پایلوت اجرا کرد.

وی افزود: تسریع در نوسازی بافت های فرسوده محلات غرب تهران در منطقه۹ نیازمند تعاملات همه دستگاه های اجرایی مرتبط است که بایست در اولویت امور این سازمان ها و نهاد ها قرار گیرد.

تقی زاده به مسائل و مشکلات مربوط به فرودگاه مهرآباد و خطوط پروازی اشاره کرد و گفت: با تشکیل جلسات با دستگاه های ذیربط درخصوص کاهش آلاینده های صوتی و انتقال شلوغی پروازها به زمان روز، می توان تعاملات دو سویه که موجب رضایت مندی نسبی می شود را فراهم کرد.

در ادامه نژاد بهرام رئیس کمیته شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهرتهران به اصلاح و بازسازی شبکه آب و فاضلاب و تعویض تیرهای برق در معارض و محلات بافت فرسوده اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه مناطق ۹ و ۱۰ از متراکم ترین و دارای بیشترین بافت فرسوده در مناطق مسکونی است بایست مشکلات و مسائل بافت های فرسوده در دستور کار سال جاری و آتی قرار گیرد و به صورت مصوب اجرا شود.

مفاخریان شهردار منطقه ۹ با اشاره به افتتاح پروژه زیر گذر استاد معین اذعان داشت: با توجه به اینکه ضلع شمالی پروژه زیر گذر استاد معین- آزادی در حال افتتاح است اما افتتاح بخش جنوبی آن به سمت سی متری جی برای تامین خدمات محدوده جنوب غرب تهران و تکمیل شبکه معابر و اخذ کمیسیون ماده ۵ زمان بر بوده و نیازمند همکاری و تعامل بیشتر وزارت دفاع و سازمان املاک است تا بتوان خدمات بهتر و سریع تری برای شهروندان فراهم کرد.

وی در پایان اظهار داشت: منطقه۹ در محدوده جنوب غرب تهران با امکانات و زیر ساخت های موجود، مسائل و مشکلاتی دارد و توجه ویژه ای را طلب می کند که تشکیل کمیته خدمات و زیر ساخت ستاد باز آفرینی پایدار کلانشهر تهران می تواند مثمر ثمر باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن