مدیریت شهری

برگزاری جشنواره ملی آموزش محیط زیست و رونمایی از نماد ملی و دانشنامه تخصصی آموزش محیط زیست

جشنواره ملی آموزش محیط زیست و مراسم رونمایی از نماد ملی و دانشنامه تخصصی آموزش محیط زیست با حضور جمعی از مدیران شهری و دانشگاهی در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد.

به گزارش شوراآنلاین، در این نشست سید محمد شبیری رئیس کرسی آموزش محیط زیست یونسکو در دانشگاه پیام نور گفت: یکی از ۱۷ کرسی یونسکو که مربوط به محیط زیست است در دانشگاه پیام نور قرار دارد. امید است دانشنامه تخصصی آموزش محیط زیست به صورت جامع و کامل و در سطح ملی و بین المللی گسترش یابد تا راهگشای بسیاری از مشکلات و معضلات امروز کشور و جامعه باشد.

حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: محیط زیست امروزه یک مساله نوین است ولی در آیین ما یک مساله کهن. احترام به محیط زیست باید در اندیشه و جان مردم رسوخ کند که با آموزش و فرهنگسازی میسر خواهد شد.

شینا انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اظهار داشت: آمار و ارقام در زمینه تولید گازهای گلخانه ای، تولید پسماند و مصرف انرژی در ایران نشان می دهد که ایران به لحاظ محیط زیستی در وضعیت شکننده ای به سر می برد. برای حل مشکلات محیط زیستی باید مهارت های زیستی و تعامل با طبیعت را به فرزندانمان آموزش دهیم.

کیومرث کلانتری معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست گفت: امروزه وزن محیط زیست برابر است با سلامت و ایمنی. حفظ محیط زیست در دنیا با رویکرد فرماندهی و کنترل و مدیریت مشارکتی صورت می گیرد که بررسی آن ها نشان می دهد که مردم از ظرفیت و توانایی بالایی برخوردارند که با آموزش و آگاهی می توانند به حفظ محیط زیست کمک نمایند.

در حاشیه مراسم از نمایشگاه محیط زیست با محوریت آموزش محیط زیست بازدید بعمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا