اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

برنامه شهرداری برای رزروی شدن طرح ترافیک در سال ۹۹

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی از اعمال تغییراتی در لایحه پیشنهادی عوارض طرح‌های ترافیکی سال ٩٩ خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین، عمار سعیدیان‌فر درباره لایحه پیشنهادی عوارض ورود به محدوده های ترافیکی برای سال٩٩ از سوی شهرداری تهران به شورای اسلامی شهر اظهارداشت: تغییر چندانی در کلیات و جزئیات نسبت به سال گذشته در این لایحه صورت نگرفته است.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: موضوع رزرو روزهای تردد در محدوده های ترافیکی در سال ۱۳۹۸ اجرا نمی‌شد، این در حالی بوده که در لایحه پیشنهادی شهرداری که به شورای اسلامی شهر ارایه شده این مهم به‌صورت جدی‌تر دیده شده است، به‌طوری‌که از سال آینده برای تردد در محدوده‌های ترافیکی، خودروها باید روزهای تردد خود را رزرو کنند.

به گفته وی در لایحه پیشنهادی شهرداری تهران نرخ پایه ی عوارض ورود به محدوده های ترافیکی از ٢٣ هزار تومان در سال ٩٨  به ٢٨ هزار تومن در سال ٩٩  افزایش خواهد یافت.

سعیدیان فر گفت: با توجه به مطالعات صورت گرفته و بررسی آمار تردد و با توجه به تعداد روزهای ناسالم از لحاظ آلودگی هوا به ویژه در فصل پاییز، به همین منظور در محدوده آلودگی هوا پیشنهاد شده است که ضریب محدوده از ۷۵ صدم به ١  افزایش یابد.

مدیرواحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیکی تصریح کرد: در لایحه عوارض ورود به محدوده های ترافیکی، به منظور اهمیت کاهش آلودگی هوا و ترغیب شهروندان به دریافت معاینه فنی برتر، تخفیف معاینه فنی برتر که در سال ۱۳۹۸ برابر با ٢۵ درصد بود در سال ۱۳۹۹ برابر با ٣٠ درصد در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: لایحه پیشنهادی عوارض ورود به محدوده های ترافیکی از سوی شهرداری تهران به شورای اسلامی شهر ارایه شده و اجرای آن منوط به تصویب در شورای اسلامی شهر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا