اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

معاون برنامه ریزی شهرداری تهران خبر داد: پیش بینی‌درآمد ۳۰ هزار میلیاردی شهرداری در سال ۹۹

معاون شهردار تهران با بیان اینکه امکان تامین درآمد بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان برای شهرداری امکان‌پذیر است، گفت: بودجه سال آینده شهرداری ۵۳۰۰ میلیارد تومان بیشتر شده است.

به گزارش شوراآنلاین، حامد مظاهریان سرپرست معاونت انسانی شهرداری تهران در حاشیه بازدید از مجتمع پردازش و دفن زباله‌های آرادکوه کهریزک اظهار داشت: چالش‌های حوزه پسماند از دغدغه‌ها و اولویت های کنونی مدیریت شهری محسوب می‌شود. البته بخش عمده ای از مسائل مانند افزایش تولید زباله یا عدم تفکیک از مبدأ این حوزه زیرساختی و محتوایی است که نیاز به نهادینه سازی فرهنگی دارد که با تقویت مشارکت شهروندان مرتفع می شود.

وی با اشاره به تصویب کلیات متمم بودجه سال جاری شهرداری تهران گفت: عموما در شرایط ثبات اقتصادی نیاز به تهیه متمم و اصلاحیه بودجه کمتر پیش می‌آید اما در شرایط اقتصادی که شاخص‌ها دائماً در حال تغییر است متمم و اصلاحیه اجتناب ناپذیر است. خوشبختانه با همراهی و موافقت شورای شهر، افزایش ۵ هزار و سیصد میلیارد تومانی بودجه سال ۹۹ پایتخت را شاهد خواهیم بود.

معاون شهردار تهران از تقدیم بودجه سال ۹۹ به شورای شهر بلافاصله پس از تصویب متمم بودجه خبر داد و خاطرنشان کرد: در بودجه سال آینده شهر تهران، امکان تامین درآمد بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان نیز میسر است که با توجه به برنامه مصوب سوم توسعه و پیش بینی افزایش درآمدها، واقع بینانه و منطقی به نظر می‌ رسد.

وی با بیان اینکه اکنون با توجه به شرایط سخت اقتصادی کشور در دوران خشکسالی منابع مالی به سرمی بریم، تصریح کرد: عموما در سیستم های ما به هزینه کرد بیشتر از درآمدزایی توجه می شود. اما باید مدنظر داشته باشیم که افزایش بودجه در دوران انقباض اقتصادی، پاسخگوی نیازهای شهر و شهروندان نخواهد بود و باید تدبیر ویژه ای برای آن اندیشیده شود.

سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران با تاکید بر لزوم تغییر پارادایم کشور از نگاه هزینه کرد به درآمدزا گفت: به جای تکیه بر رویکرد هزینه محوری و تبدیل سازمان به مجموعه ای پرهزینه، می توان با پیاده سازی دیدگاه های اقتصادی نوآور درصدد درآمدزایی و افزایش بهره وری و رضایت مخاطبان گام برداشت. شهرداری تهران نیز از این مقوله مستثنی نیست و به ویژه پسماند نیز به عنوان یکی سازمان های مهم مدیریت شهری می تواند برای پیشبرد این رویکرد آغازگر و الگوساز باشد.

مظاهریان گفت: مدیریت دارایی از دیگر نکاتی بود که معاون شهردار تهران به آن اشاره داشت و اتخاذ دیدگاه ویژه برای مدیریت دارایی در سازمانها، اماکن و تمامی اجزای کالبدی شهر را با بهره گیری از دانش کافی و صرف وقت مناسب در مجموعه های شهرداری از جمله پسماند را خواستار شد.

وی مذمت مصرف گرایی و کاهش تولید مواد زائد آسیب زا برای طبیعت را نیازمند فرهنگ سازی در بین اقشار مختلف شهروندان دانست و افزود: مدیریت شهری با تمهیداتی چون تعبیه سیستم تفکیک پسماند در ساختمان های شهرداری، استفاده از کاغذ کمتر در ادارات و… فرهنگ سازی را از درون مجموعه خود آغاز کرده و باید برای تشویق شهروندان به کاهش تولید زباله و تفکیک از مبدأ نیز با جلب مشارکت آنان در این حوزه، برنامه ریزی و تلاش کند.

مظاهریان در پاسخ به درخواست های معاونین سازمان مدیریت پسماند گفت: کمبود نیروهای توانمند در حوزه های تخصصی و همچنین کاهش نیروی کارگری در ازای بازنشستگی از جمله چالش های کنونی شهرداری تهران در حوزه نیروی انسانی است که باید در این خصوص تمهیداتی اندیشیده شود. ارتقای پست ها در برخی از رده های شغلی برای ایجاد جذابیت و افزایش انگیزه کارکنان در بخش های سخت شهرداری باید در حوزه تشکیلات مورد بررسی قرار گیرد تا امکان پیشرفت و توسعه در درون مجموعه فراهم شود. همچنین در بودجه سال آینده رقم قابل توجهی برای بازنشستگی های انگیزشی درنظر گرفته شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن