استان

عضو هیات رئیسه شورای عالی استان ها: به تخلفات نمایندگان رد صلاحیت شده رسیدگی شود

مهرداد امینی زاده از رییس قوه قضاییه در خواست کرد: به منظور احقاق حق مردم عزیز ایران اسلامی و دلگرمی بیشتر مردم به آن قوه محترم و به منظور تشویق مردم به شرکت پرشورتر در انتخابات دستور فرمایند پرونده نمایندگان متخلف تا قبل از انتخابات مجلس در دستور رسیدگی قرار گیرد.

مهرداد امینی زاده عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها اظهارداشت: کشور عزیزمان و نظام مقدس جمهوری اسلامی در شرایط حساسی از لحاظ اقتصادی- امنیتی- اجتماعی و صد البته سیاسی قرار گرفته است که قطعا هموطنان عزیزمان این شرایط را مانند گذشته به خوبی درک می کنند مردم عزیزمان از شرایط کنونی کشور به لحاظ تبعیض – اشتغال و اقتصاد راضی نیستند ولی این کاستی ها را هیچ وقت به پای نظام و انقلاب و رهبری نگذاشته و نمی گذارند.

وی گفت: همه ما آگاه هستیم که راه برون رفت از شرایط کنونی و پیشبرد اهداف گام دوم انقلاب شرکت پرشور در انتخابات است. انتظاری که این روزها از خواص – مراجع محترم تقلید – صداوسیما و حتی نامزدهای رد و یا عدم احراز صلاحیت شده می رود دعوت مردم به شرکت در انتخابات و انتخاب افراد شایسته است. که قطعا این مهم اتفاق خواهد افتاد و مردم چون گذشته دین خود را به نظام و انقلاب ادا خواهند کرد که امبدواریم مسئولین اجرایی بیش از پیش قدر بزرگترین سرمایه کشور یعنی مردم به خصوص جوانان عزیز را بدانند.

عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان ها تصریح کرد: هرچند در بیانیه گام دوم انقلاب که منویات مقام معظم رهبری درخصوص ادامه مسیر انقلاب را تبیین می کند یکی از مهم ترین نکات مورد توجه و تاکید ایشان حضور جوانان در عرصه های مختلف مدیریتی و میدان دادن به جوانان به معنی واقعی است از آنجا که جوانان این مرز و بوم از همه لحاظ به بالندگی و شایستگی کافی رسیده اند انتظار می رفت در نخستین گام بلند پیش رو یعنی انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور چوانان به عنوان نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی بود که متاسفانه بنا به هر دلیل این مهم اتفاق نیفتاد و اینک در بیشتر حوزه های انتخاباتی حداقل سن ۵۰ سال است و این موضوع در راستای اهداف مهم گام دوم انقلاب نیست.

 این حضور کمرنگ و دلایل آن باید در بین جوانان آسیب شناسی شده و در ادامه مسیر در عرصه های مختلف اداره امور کشور به جوانان واگذار شود.

 امینی زاده در ادامه افزود: مطلب مهم دیگری که این روزها توجه به آن حائز اهمیت است رد صلاحیت قریب ۹۰ نفر از نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی است که اغلب به خاطر مشکلات مالی رد صلاحیت شده اند. سوالاتی که این روزها ذهن مردم را درگیر کرده این است که آیا این فسادها یک شبه اتفاق افتاده؟ آیا مدارک و مستندات مربوط به آنها یک شبه به دست آمده؟ که قطعا جواب منفی است .

وی در ادامه مطلب فوق تصریح کرد: حال ۲ موضوع مورد بحث است اول اینکه نماینده ای که به دلیل مشکلات مالی رد صلاحیت شده و شایستگی وکالت مردم را ندارد چرا و چگونه تا پایان دوره می تواند وکیل حوزه انتخابیه خود باشد؟ بحث دوم اینکه چرا نهادهای نظارتی از جمله قوه محترم قضاییه به استناد مدارک شورای محترم نگهبان هیچ اقدامی انجام نداده است. چرا که این مستندات به اندازه ای کافی و شفاف است که این شورا به استناد آنها نمایندگان را رد صلاحیت کرده است.

عضو هیات رئیسه شورای عالی استان ها در پایان سخنان خود از رییس قوه قضاییه در خواست کرد: به منظور احقاق حق مردم عزیز ایران اسلامی و دلگرمی بیشتر مردم به آن قوه محترم و به منظور تشویق مردم به شرکت پرشورتر در انتخابات دستور فرمایند پرونده نمایندگان متخلف تا قبل از انتخابات مجلس در دستور رسیدگی قرار گیرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن