اجتماعی و فرهنگی

نشست رعایت حقوق شهروندی به منطقه ۹ رسید

نهمین نشست رعایت حقوق شهروندی به میزبانی منطقه ۹شهرداری تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دفتر هماهنگی و نظارت بر هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان شهرداری تهران، نهمین نشست از سلسله نشست های رعایت حقوق شهروندی به همت این اداره کل در شهرداری منطقه ۹ برگزار شد.

محمد داودی مدیرکل رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان شهرداری تهران در این نشست از تشکیل ۶ کارگروه تخصصی با حضور حدود ۵۰ نفر از نخبگان شاغل در شهرداری تهران خبرداد و افزود: “به علت حجم بالای پرونده ها از سال ۹۵-۹۶ با شکل گیری این کارگروه ها در روند رسیدگی به پرونده ها تسریع شده است.

داودی در ادامه گفت: اداره کل رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان نسبت به قبل با شدت بیشتری به پرونده ها رسیدگی می کند و از آنجائیکه جهل به قانون رافع مسئولیت نمی باشد، انتظار می رود با رویکرد پیشگیرانه، آموزش تخلفات اداری در شهرداری تهران مد نظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: از صلاحیت های هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری، اعلام شکایات مردمی است که در این خصوص تا کنون ۶۳ پرونده اعلامات شهروندان تشکیل شده است.

مدیرکل رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان شهرداری تهران با بیان اینکه ماده ۱۹ قانون رسیدگی به تخلفات اداری هیأت ها را ملزم می نماید در صورت احراز وجه کیفری تخلفات اداری، موضوع را به دادسرا ارجاع نماید که تا کنون در خصوص ۴۵ پرونده اعمال ماده ۱۹ شده است.

مفاخریان شهردار منطقه ۹ تهران ضمن خرسندی از سهم کم این منطقه در پرونده های تخلفاتی ابراز امیدواری کرد با جدیت اداره کل رسیدگی به تخلفات اداری دیگر پرونده ای از منطقه ۹ در در هیأت های تخلفاتی وجود نداشته باشد.

سلسله نشست های رعایت حقوق شهروندی به همت اداره کل رسیدگی به تخلفات اداری و با حضور محمد داودی مدیر کل این اداره، حسن ابوتراب معاون پیگیری ویژه دفتر شهردار تهران و غلامرضا آبرودی مشاور شهردار تهران در مناطق شهرداری برگزار می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن