شورای شهرصفحه اصلی

عدم شفاف سازی یک ماجرا و سوالاتی که در اذهان عمومی نقش بسته؛ استعفا، مرخصی یا غیبت؟

ماجرای استعفای بهاره آروین تبدیل به موضوع پر ابهامی شده که سوالات زیادی را برای اذهان عمومی بوجود آورده است.

رسانه ای شدن یکباره استعفا، بی اطلاعی رییس شورا از استعفا و عدم ارائه استعفای کتبی از سوی آروین نخستین ابهامات تصمیم عضو هیات رییسه و رییس کمیته شفافیت شورا بود که پیش بینی ها حکایت از نمایشی بودن آن داشت.

جلسه هم اندیشی صبح امروز نه تنها به رفع این ابهامات کمک نکرد، بلکه باعث تا وضعیت ادامه حضور یا قطع همکاری عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران ابهاماتی بیش از قبل پیدا کند!

مخالفت با استعفای آروین و مرخصی فرستادن این عضو شورا، خروجی جلسه هم اندیشی صبح امروز بود که گفته می شد با انتقادات تند برخی اعضا علیه آروین نیز همراه بوده است.

صدر اعظم نوری عضو شورای شهر تهران در حالی بحث مرخصی و به استراحت فرستادن آروین را مطرح کرد که محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران نظری کاملا مخالف داشت و اعلام کرد که هنوز مرخصی آروین به دستش نرسیده و اگر مرخصی بخواهند رییس شورا بررسی خواه کرد!

با توجه به منتفی شدن استعفا و بی اطلاعی رییس شورا، اینطور تلقی می شود که عدم حضور بهاره آروین تا زمان قطعی شدن تصمیمش برای استعفا یا ادامه همکاری، غیبت محسوب خواهد شد!

سوالی که مطرح می شود این است که آیا مرخصی فرستادن اجباری یا غیبت در جلسات روشی قانونی و معقولانه برای سرپوش گذاشتن و منتفی کردن استعفای عضو شوراست که به قول خودش، برای اینکه قدمی در مسیر کاهش رنج شهروندان برداشت، هر روز ناامیدتر از قبل می شود!

نکته مهم دیگر این موضوع، سکوت بهاره آروین به عنوان رییس کمیته شفافیت شوراست که بعد از اعلام خبر استعفا آن هم از طریق کانال تلگرامی اش، سکوت اختیار کرده و در خصوص تصمیم گیری و موضوعات مربوط به این تصمیم از جمله مرخصی اجباری، هیچگونه شفافیتی برای شهروندان انجام نداده است.

به هرحال تحت هر عنوانی شش جلسه غیبت متوالی یا ۱۲ جلسه غیبت متناوب باعث سلب عضویت اعضا شوراهای شهر و روستا می شود و قطعا افکار عمومی و رسانه ها با حساسیت غیبت ها رو دنبال خواهند کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن