شورای شهرصفحه اصلی

توضیحات عضو شورا در خصوص اجرای اصلاح ساختار شهرداری تهران و حضور برخی بازنشستگان در هیئت‌مدیره‌های شرکت‌ها و سازمان‌ها

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: شهرداری هر چند دیرهنگام اما لایحه اصلاح ساختار را به شورا ارائه کرد و تا پایان سال این لایحه تعیین تکلیف می شود.

حسن رسولی خزانه‌دار شورای شهر تهران با اشاره به ارسال لایحه اصلاح ساختار به شورای شهر تهران گفت: شهردار تهران اراده کرد و در مورد اصلاح ساختار، لایحه‌ای را هر چند دیرهنگام تقدیم شورا کرد که این موضوع جای تشکر دارد اما اینکه سرانجام این لایحه چه می‌شود، باید جلسات کارشناسی کمیسیون‌ها به اتمام رسیده و نتایج در صحن شورا، ارائه، بررسی و رأی‌گیری شود.

رسولی در پاسخ به این پرسش که آیا لایحه شهرداری، نظر شورا را تأمین کرد؟ افزود: شهرداری حق دارد لایحه خود را ارائه کند؛ حتی می‌توانست در لایحه ارائه شده، پیشنهاد افزایش معاونت‌ها را بدهد و شورا نیز حق دارد در خصوص این لایحه، اظهارنظرهای خود را انجام دهد. در جلسات کارشناسی شورا هنوز به جمع‌بندی نهایی در این خصوص نرسیده‌ایم.

خزانه‌دار شورای شهر تهران اظهار امیدواری کرد تا پایان سال جمع‌بندی نهایی در این خصوص انجام شود و لایحه اصلاح ساختار شهرداری تعیین تکلیف شود.

وی در خصوص حضور برخی بازنشستگان در هیئت‌مدیره‌های شرکت‌ها و سازمان‌های شهرداری نیز توضیح داد: ممکن است فردی با ۵۰ سال خدمت هنوز بازنشسته نشده باشد اما فرد دیگری با ۱۸ سال فعالیت، بازنشستگی پیش از موعد گرفته باشد. به آن نیروی کار با ۵۰ سال سابقه بازنشسته نمی‌گویند و بر اساس قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، حضور این فرد مشکلی ندارد یعنی هر گِردی گِرد نیست و هر گِردی گردو نیست. در خصوص هیئت مدیره‌ها نیز برخی هیئت مدیره‌ها به صورت غیرموظف هستند که این افراد کارمند محسوب نمی‌شوند و اعضای موظف هیئت مدیره‌ها، کارمند رسمی محسوب می‌شوند.

منبع:مهر

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن