شورای شهرصفحه اصلی

تذکر عضو شورا به سازمان های های ورزش و فرهنگی هنری شهرداری: تغییر نام هر مکانی در شهر بر عهده شورای شهر است

عضو شورای شهر تهران گفت: بر اساس قانون، نامگذاری هر مکان در شهر تهران بر عهده شورای شهر است.

به گزارش شوراآنلاین، حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در تذکری به شهرداری اظهار داشت: بعد از اعلام خبر شهید حاج قاسم سلیمانی شورای شهر تصمیم به نامگذاری خیابانی به نام ایشان کرد، ولی پس از این تصمیم خبرهایی در رسانه‌ها منتشر شد که هر بخش از شهرداری قصد دارد بخش‌هایی را در این زمینه نامگذاری کند.

وی گفت: بر اساس قانون، نامگذاری هر فضا و مکان در شهر تهران بر عهده شورای شهر است، ولی سازمان ورزش، سازمان فرهنگی و هنری و سایر مجموعه‌ها، مکان‌هایی را به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری کردند در حالی که حتما این موضوعات قبل از تصویب باید پیشنهادش به شورای شهر ارسال می‌شد.

این عضو شورای شهر تاکید کرد: شهرداری نباید بدون ارسال پیشنهاد‌ش به شورا اقدام به نامگذاری کند و هر گونه تغییر نام باید با تصویب شورا انجام شود.

در ادامه حسن خلیل‌آبادی نیز در تذکری درباره عدم تملک و تبدیل خانه تختی به خانه موزه گلایه کرد و با تذکر به شهرداری گفت: از حناچی بابت حضورش در منزل شهید زمانی‌نیا در شهر ری تشکر می‌کنم و اقدامات خوبی روز پیش جهت خدمت‌رسانی به مردم در مراسم تشییع حاج قاسم انجام گرفت.

وی بیان داشت: امروز سالروز فوت تختی است. چندی پیش تصمیم شورا در مورد تغییر نام خیابان تختی مورد انتقاد قرار گرفت، ولی این موضوع به دلیل تعدد تکرار خیابان‌ها به نام تختی بود.

این عضو شورای شهر تصریح کرد: علیرغم اینکه بودجه‌ای در سال ۹۸ و ۹۷ برای تملک خانه و زورخانه تختی اختصاص داده شده، اما هنوز مناطق ۱۲ و ۱۱ شهرداری این تملک را انجام نداده و خانه تختی تبدیل به خانه موزه نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا