مدیریت شهری

کلهری: منطقه ۱۷ در مسیر توسعه قرار دارد/ مسئولیت های شهری تنها بر عهده شهرداری نیست

محمود کلهری شهردار منطقه۱۷ در گفتگو با مهندس صفا صبوری دیلمی معاون فنی عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اقدامات صورت گرفته گفت: در مدت شش ماه گذشته تلاش کردیم که پروژه های نیمه کاره موجود را به اتمام رسانده و از افتتاح پروژه های نیمه کاره اجتناب کردیم تا خدمات رسانی شایسته به شهروندان صورت گیرد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۷؛ صبح امروز مهندس صفا صبوری دیلمی معاون فنی عمرانی شهرداری تهران به منظور ارزیابی اقدامات عمرانی به این منطقه آمد و به همراه محمودکلهری شهردار منطقه و جمعی از مدیران شهری،از این اقدامات بازدید کرد.

کلهری پس از معرفی منطقه گفت: این منطقه در مسیر توسعه قرار دارد و در تلاشیم با اجرای طرح های کوچک مقیاس و برآورده ساختن خواست مردم به رهایی منطقه از بن بست بپردازیم که ایجاد دسترسی از بزرگراه شهید کاظمی به خیابان شهید غلامرضایی یکی از این اقدامات است.

شهردار منطقه۱۷با ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته تصریح کرد: در تلاشیم که با اجرای طرح های نوآورانه ای همچون طرح «از خانه تا مدرسه با دوچرخه» در سه فاز اجرایی، شرایط دوچرخه سواری را برای شهروندان جوان فراهم کنیم و هم اکنون شاهدیم که دانش آموزان به همراه معلمان و مربیان مدارس با دوچرخه هایی که بیمه شده اند در سطح محدوده تردد می کنند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات کارشناسی برای تهیه سند توسعه محلات گفت: در تعامل با منتخبین مردم در شورایاری و سنجش نظرات شهروندان و بهره مندی از نظر مشاورین، سند توسعه محلات را تهیه کردیم و هم اکنون به عنوان پایلوت اجرای طرح های محلی از سوی معاونت محترم هماهنگی و برنامه ریزی انتخاب شدیم و هم اکنون اجرای شانزده پروژه کوچک مقیاس محلی را آغاز کردیم که تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

کلهری با اشاره به هم افزایی با سایر نهادها گفت:مسئولیتهای شهری تنها بر عهده شهرداری نیست و تلاش شده با جلب مشارکت دیگر سازمانهای متولی و اجرای طرح های مشترک مطالبه های بر زمین مانده شهروندان همچون جابجایی و تعویض تیرهای برق فرسوده را به جریان بیندازیم که هم اکنون نزدیک به ۲۵۰تیر چوبی در سطح محلات تعویض شده است.

شهردار منطقه۱۷ با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی به شهروندان گفت: شهروندان باید از اقدامات آگاه شوند.باید بدانند چه مسئولیتهایی متوجه شهرداری ست و آنها چه حقوق و مسئولیت شهروندی دارند.با همین عقیده در مسیر اجرای طرح های کوچک مقیاس محلی نظیر ساماندهی انهار و احداث کانیو، با نصب بنر به شهروندان و ارسال اطلاعیه در مراکز تجمع شهروندی اطلاع رسانی شده تا مشارکت آنها را در رفع مشکلات جلب نماییم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن