مدیریت شهری

آغاز آبگیری دریاچه شهدای خلیج فارس از رودخانه کن

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران فرآیند آبگیری دریاچه شهدای خلیج فارس طی چند روز آینده آغاز خواهد شد.

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: متعاقب توافق مدیریت شهری پایتخت با شرکت آب منطقه ای استان تهران، آبگیری دریاچه شهدای خلیج فارس از رودخانه کن طی روزهای آینده آغاز شده و این فرآیند ضمن سنجش مستمر شرایط رودخانه کن به منظور فراهم ساختن حداکثر میزان بهره وری، انجام خواهد شد.

وی با بیان آنکه امسال نیز همانند سال گذشته فرآیند آبگیری دریاچه ۱۴۰ هکتاری غرب پایتخت در بهترین مقطع زمانی صورت خواهد پذیرفت، تصفیه تمام آب ورودی از رودخانه کن قبل از ورود به مخزن دریاچه را مهمترین دستاورد آب گیری به موقع دریاچه ذکر کرد.

وی اضافه کرد: به این ترتیب مقطع زمانی مربوط به بازچرخانی آب از طریق ایستگاه پمپاژ و تصفیه آب در تصفیه خانه تقلیل یافته که بدون شک سبب کاهش هزینه های مربوط به بهبود کیفیت آب دریاچه خواهد شد.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، امسال حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب آب پس از طی مسیر ۷ کیلومتری کانال سرپوشیده و مراحل تصفیه، وارد مخزن دریاچه شهدای خلیج فارس خواهد شد تا به این ترتیب تراز آب دریاچه در سطح مطلوب قرار گیرد.

طی فرآیند آبگیری دریاچه شهدای خلیج فارس، آب رودخانه کن در مقاطعی که دچار شرایط سیلابی نبوده و مورد استفاده اراضی پایین دست نیز نیست، به تصفیه‌خانه دریاچه هدایت می شود.

این تصفیه خانه قادر است با ظرفیت ۴۰۰ لیتر بر ثانیه، آب رودخانه کن را تصفیه کرده و در سایر ماه‌های سال نیز با پشتیبانی سیستم بازچرخانی آب، به بهبود کیفیت آب دریاچه بپردازد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن