اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در گفت و گو با شوراآنلاین: امیدواریم که دولت با وارادت بدون عوارض خودروهای خارجی با کاربری تاکسی موافق کند/ افزایش کرایه تاکسی تابع تصمیمات و جهت گیری کلان کشور است

/✍️مهناز دمرچلی/

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در گفت و گو با پایگاه خبری شوراآنلاین و در خصوص آخرین وضعیت سهمیه بنزین تاکسی ها گفت: در بحث سهمیه سوختی که برای تاکسی ها در نظر گرفته شده، بررسی های زیاد انجام دادیم و بر اساس آن در بخش اول سهیمه اولیه ۲۰۰ لیتری که به تاکسی های دوگانه سوز اختصاص داده شده بود را به ۲۵۰ لیتر افزایش دادیم. در خصوص تاکسی های ون هم سهمیه بنزین از ۴۰۰ لیتر به ۶۰۰ لیتر افزایش پیدا کرد.

علیرضا قنادان افزود: در حال حاضر برای خودروهای تاکسی ون که هنوز موفق به دریافت کارت سوخت جدید نشده اند، فراخوانی صادر شده و توصیه می کنم که این عزیزان برای تمدید پروانه تاکسیرانی اقدام کنند تا اقدام لازم برای صدور کارت سوخت جدید آن ها انجام شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در خصوص مباحث مطرح شده در خصوص افزایش احتمالی کرایه تاکسی ها گفت: در بحث کرایه ها تاکسی تابع جهت گیری کلان کشور هستیم و آنچه که اتفاق افتاده و آنچه که از دست ما بر می آید به عنوان واحد تخصصی در حوزه خدمات تاکسیرانی در شهر تهران این بوده که محاسبات مربوط به قیمت تمام شده حمل و نقل را انجام دادیم و برای وزارت کشور و شورای عالی ترافیک ارسال کردیم تا تصمیم گیری لازم در این خصوص اتخاذ شود.

قنادان از اضافه شدن تاکسی های لوکس جدید به ناوگان حمل و نقل شهر تهران طی ماه های آتی خبر داد و گفت: جهت گیری اساسی ما این است که بتوانیم ناوگان مدرن را به تاکسیرانی و ناوگان شهری اضافه کنیم و پیش بینی ما این است که بین ۳ تا ۵ درصد ناوگان تاکسیرانی تهران به ناوگان مدرن و لوکس تبدیل شود که تقاضا برای استفاده از این ناوگان وجود دارد. همانطور که می دانید حدود ۳۷۰ دستگاه خودرو اپتیما اخیرا به ناوگان تاکسیرانی تهران اضافه شده و انشاالله ظرف چند ماه آینده نیز خودروهای لوکس دیگری به ناوگان اضافه خواهد شد. نکته مهمی که با توجه به شرایط خاص کشور وجود دارد، سرمایه گذاری برا تامین و تهیه خودرو لوکس در توانمندی همه عزیزان نیست و در همین راستا، مذاکراتی داشتیم که امیدواریم در هیات دولت مطرح و تصویب شود و انشاالله مسیر واردات خودروهای خارجی با کارایی تاکسی باز شود و بتوانیم خودرهای گازسوز و هیبریدی را بدون عوارض گمرکی و هزینه های مازاد را به ناوگان تاکسیرانی شهر تهران اضافه کنیم.

قنادان در واکنش به انتخاب خودروی پژو ۴۰۵ برای جایگزینی تاکسی های فرسود و این موضوع که گفته می شود این خودرو از سال آینده شماره گذاری نخواهد شد، به شوراآنلاین گفت: خودروی پژو ۴۰۵ دوگانه سوز که برای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده تاکسی در نظر گرفته شده مشکلی برای پلاک شدن ندارد و طبق صحبتی که با خودروسازان انجام دادیم، تولید پژو ۴۰۵ دوگانه سوز با کاربری تاکسی برای سال آینده نیز ادامه خواهد داشت و حتی اگر بحث عدم شماره گذاری هم اتفاق بیفتد، از زمانیکه عرضه خودرو با توجه به سیاست های کلان کشور متوقف شود، خودروساز تا ۱۰ سال موظف به ارائه خدمات پشتیبانی، قطعات است که قانونی فرادستی در کشور است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا