اجتماعی و فرهنگی

شب چله شهردار تهران با سالمندان

سخنگوی دولت و شهردار تهران شب یلدای خود را در کنار ساکنان مرکز سالمندان جنت در منطقه ١٧ گذراندند.

به گزارش شوراآنلاین، پیروز حناچی شهردار تهران به همراه علی ربیعی سخنگوی دولت و محمود کلهری شهردار منطقه ١٧، شب گذشته به مناسبت شب یلدا ساعتی را در جمع ساکنان مرکز خیریه توان‌بخشی و مراقبتی شبانه‌روزی جنت سپری کردند که متعلق به مؤسسه خیریه بهشت امام رضا (ع) است.

حناچی در حاشیه مراسم شب یلدا که در این مرکز برگزار شد، گفت: به موسسه بهشت امام رضا (ع) در منطقه قلعه‌مرغی آمده‌ایم تا در خدمت سالمندان عزیز باشیم، شب یلدا را کنارشان بگذرانیم و برای خود خاطره‌ای بسازیم و با هم شاد باشیم.

وی ضمن تاکید بر این‌که نشاط و شادی اجتماعی چیزیست که همه در زندگی شهری به آن نیاز دارند، عنوان کرد: موظفیم تا برای کسانی‌که فرصت حضور در اجتماع را پیدا نمی‌کنند، شرایط را طوری در شهر فراهم کنیم که به اجتماع برگردند و از آن محروم نشوند. چرا که هر چقدر این افراد حضور و موفقیت بیشتری در اجتماع داشته باشند، کمک بیشتر و بزرگتری به آن‌هاست.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: لازم نیست به جداماندگان از اجتماع چیزی بدهیم؛ فقط لازم است چیزی را که متعلق به آن‌هاست نگیریم.

علی ربیعی سخنگوی دولت نیز در این مراسم گفت: نظریه‌ای هست که می‌گوید یک جامعه به‌اندازه توجه به آن دسته از اعضایش که صدایشان شنیده نمی‌شود، اخلاقی و انسانی است. خیلی وقت است که این رویکرد در میان ما کم شده است؛ خیلی اوقات در زندگی روزانه پا روی دوش هم می‌گذاریم و دیگر پشت‌وپناه و سایه‌سار یکدیگر نمی‌شویم.

وی با تاکید بر این‌که ایران بیش از هر زمان دیگر به غمخوارگی بزرگ نیاز دارد و باید جنبش غمخوارگی به وجود بیاید، افزود: می‌خواهیم با همراهی و کمک شهردار تهران که خود از غمخواران بزرگ هستند، کاری کنیم تا در شهرداری تهران این نگاه بیشتر و بیشتر شود.

سخنگوی دولت تصریح کرد: متاسفانه پدیده‌ای به وجود آمده بود که کودکان توسط برخی والدین بیرون از خانه رها می‌شدند، حالا اما پدیده رها کردن سالمندان نیز دیده می‌شود. این مجموعه تلاش دارد تا از افرادی مراقبت کند که کسی نگه‌دارشان نیست.

بر اساس گزارش شهرنوشت، ربیعی خاطرنشان کرد: بودن در کنار این افراد نه تنها خوشحالشان می‌کند، بلکه درس مهمی برای دولتمردان و مسئولان است تا فراموش نکنند که آدم‌های زیادی در جامعه نادیده گرفته می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا