مدیریت شهری

تایید کاپ به عنوان برند شهرداری تهران توسط شهردار

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند گفت: طرح کاپ که به عنوان برند شهرداری تهران توسط شهردار مورد تاکید قرار گرفته است، حاصل آسیب شناسی اقدامات قبلی، جلسات فنی متعدد با صاحب نظران، مجربین و متخصصان بوده است.

به گزارش شوراآنلاین، فارس صدرالدین علیپور رییس شورای اجتماعی و فرهنگی طرح کاپ در نخستین شورای اجتماعی و فرهنگی طرح کاپ  که با حضور مدیران سازمان، صاحب نظران حوزه محیط زیست، اصحاب رسانه و نمایندگان سازمان های متولی فرهنگ شهرداری تهران برگزار شد به تبیین و توضیح مراحل اجرایی این طرح پرداخت.

وی ضمن مقایسه طرح کاپ با طرح های مشابه انجام شده در دنیا، اظهار کرد: برای اجرایی شدن مراحل این طرح به طور منسجم، باید کارگروه اجتماعی و فرهنگی طرح کاپ و البته با خرد جمعی و حضور هنرمندان متخصص و صاحبان ایده تشکیل شود.

علیپور با تاکید بر تشکیل منظم شورا ی اجتماعی و فرهنگی طرح کاپ، خاطرنشان کرد: این نشست ها باید با دستور مشخص و منطبق بر مراحل اجرایی طرح برگزار شود.

وی ادامه داد: در این راستا محتوا و نحوه آموزش شهروندی همچون کاهش تولید پسماند و کمک به بازیافت اصولی لازم و ضروری است و باید آن را به طور کامل مورد بررسی قرار داد.

همچنین در این جلسه، نرگس رجایی دبیر شورای اجتماعی و فرهنگی طرح کاپ و سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی سازمان ضمن ارائه اقدامات انجام شده در راستای طرح کاهش پسماند تصریح کرد: این طرح، بسته اجرایی رسیدن به اهداف فرهنگی، آموزشی است که کاهش زباله را به دنبال دارد و سیاست کلی سازمان مدیریت پسماند محسوب می شود بنابراین تمام بخش ها موظف به اجرای کامل آن هستند.

گفتنی است؛ مستندسازی طرح کاپ از نقطه شروع تا اجرا، حضور در بخش تجلی اراده ملی جشنواره فیلم فجر، اتصال طرح کاپ به رویداد تهران ۱۴۰۰، استفاده از ظرفیت های معاونت اجتماعی و فرهنگی در محلات شهر تهران، شهرداران مدارس و سازمان فرهنگی و هنری و تامین همزمان زیرساخت ها از جمله مواردی است که در این جلسه پیرامون آن بحث و گفتگو شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا