مدیریت شهری

مجسمه ناصر حجازی رونمایی می شود

مجسمه ناصر حجازی به مناسبت تولد این دروازه بان نامدارساخته مرتضی آرین رونمایی می شود.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مرتضی آرین خالق مجسمه ناصر حجازی درباره اثرش گفت: ساخت این اثر به همت سازمان زیباسازی شهر تهران بوده است. اوایل آذر ماه با من تماس گرفتند و طبق صحبت های انجام شده قرار شد که من مجسمه دروازه بان نامدار تیم ملی را بسازم.

آرین در ادامه بیان کرد: زمان ما خیلی کم بود و در ابتدا ماکت را ساختیم که مورد تایید خانواده ناصر حجازی قرار گرفت و زمانیکه سازمان زیباسازی شهر تهران هم ماکت را تایید کرد ساخت مجسمه را شروع کردم. همچنین زمان ساخت خیلی کم بود و مجبور بودیم کار دو ماهه را در عرض ۲۰ روز انجام دهیم.

به گفته این مجسمه ساز، این اثر دیروز ۲۵ آذر ماه نصب و فردا ۲۶ آذر ماه ساعت ۱۵ با حضور اعضای شورای شهر تهران رونمایی می شود. بخش غربی بلوار فردوس به نام مرحوم ناصر حجازی نامگذاری شده چرا که کمپ باشگاه استقلال در آنجا قرار دارد و به همین دلیل این مجسمه در آن جا نصب و رونمایی می شود.

مرتضی آرین در ادامه خاطرنشان کرد: این مجسمه نیم تنه است و ما یک توپ به زیر دست ناصر حجازی اضافه کردیم زیرا می خواستیم ابهت یک رهبر فوتبال را نشان دهیم. همچنین جنس اثر بتن گلاسه است. لایه بیرونی آن ضد حریق و لایه داخلی بتن گلاسه است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن